Як пройшла Олімпіада 1996 року в Атланті. олімпіада 1996 літня.

XXVI літні Олімпійські ігри пройшли в Атланті штату Джорджія США з 19 липня по 4 серпня 1996 року. Спортсмени, які представляють 197 держав, змагалися в 26 видах спорту. При цьому був розіграний 271 комплект медалей.
Вибір Атланти в якості олімпійського міста здивував багатьох людей. Справа в тому, що штат Джорджія в роки Громадянської війни в США вважався оплотом конфедератів - прихильників рабства, і в ньому довгий час були дуже сильні расистські забобони. Проте члени заявочного комітету Атланти провели велику роботу, переконуючи МОК у високому ступені готовності міста для проведення змагань такого рівня, і в підсумку домоглися свого. Церемонія відкриття ігор виявилася досить барвистою. Її основною темою була історія американського Півдня і самої Атланти. У параді спортсменів брали участь 10700 чоловік. Після того як Президент США Білл Клінтон проголосив ігри відкритими, було запалено Олімпійський вогонь. Цю високу честь надали легендарному боксерові Мохаммеду Алі. На завершення церемонії була виконана пісня «Сила мрії», супроводжувана барвистим феєрверком. На жаль, велике свято спорту, яким має бути Олімпіада, виявився затьмареним через цілого ряду обставин. По-перше, під час проведення Олімпіади в Атланті стався терористичний акт - вибух, через що загинула людина, а більше ста людей були поранені (один з них помер від серцевого нападу). По-друге, сама організація Олімпійських ігор, незважаючи на всі запевнення заявочного комітету Атланти, виявилася на вельми невисокому рівні. Багато офіційні особи, представники преси, спортсмени висловлювали невдоволення поганою організацією дорожнього руху, незадовільною подачею інформації, а також низькою кваліфікацією помічників-волонтерів. Людей також привів у здивування талісман Олімпіади - згенерований комп'ютером персонаж Іззі. Цілком природно, що Президент МОК Хуан Антоніо Самаранч, виступаючи на церемонії закриття ігор, не вимовив традиційну фразу «Ці ігри були кращими в історії». Збірна Росії в Атланті виступила дуже вдало, вона зайняла друге місце в загальнокомандному заліку, поступившись лише збірній США. Наші спортсмени завоювали 63 медалі, з них 26 золотих, 21 срібну і 16 бронзових. Найбільш успішно з росіян виступив гімнаст А. Немов, що отримав 6 медалей - 2 золоті, 1 срібну та 3 бронзові.
1996 був роком 100-річчя I Олімпійських ігор, тому багато розглядали Афіни в якості головного претендента голосування з вибору столиці проведення Олімпіади. Однак XXVI літні Олімпійські ігри проводилися в Атланті (штат Джорджія, США). Так як ця Олімпіада була ювілейна, її стали називати 100-літня Олімпіада.
Урочисте відкриття Літньої Олімпіади відбулося 19 липня 1996 г на Олімпійському стадіоні, перед входом на який була споруджена спеціальна вежа з чашею для олімпійського вогню. За повідомленнями ЗМІ, пряму трансляцію церемонії, яку вели 170 телекомпаній, дивилося близько 3,5 млрд осіб. Найбільш значущими темами показових номерів церемонії були 100-річчя Олімпійських ігор, а також історія американського Півдня і Атланти. У фіналі церемонії відкриття Ігор прозвучала пісня «Сила мрії» у виконанні відомою співачкою Селін Діон, написана нею спеціально для Олімпіади. Також був барвистий феєрверк. В Олімпійських Іграх взяли участь спортсмени 197 країн, між якими було розіграно 271 нагород в 25 видах спорту. Вперше окремими командами в літній Олімпіаді виступили Росія, Білорусь, Україна, Литва, Латвія та ін. В Іграх в Атланті дебютували жіночий футбол, пляжний волейбол, софтбол, гонки в академічному веслуванні екіпажів легкої ваги і маунтинбайк. Збірна Росії в 1996 році вперше виступала як самостійна країна на літніх Іграх. Посівши 2-е місце в неофіційному загальнокомандному заліку, збірна Росії поступилася збірній США. Російські спортсмени забрали 26 золотих, 21 срібну, а також 16 бронзових медалей. Більшість медалей вітчизняної команді принесли фехтувальники, плавці, легкоатлети та борци.Організація Літньої Олімпіади 1996 зазнала значної критики з боку спортсменів, офіційних осіб і журналістів. Особливо критикувалися збої в роботі інформаційних систем, некомпетентність волонтерів, проблеми з організацією дорожнього руху, а також надмірна коммерціалізованность Олімпійських Ігор. Важливим подією став вибух в Олімпійському парку, який стався 27 липня і на час затулив олімпійські події. В результаті вибухової дії бомби, підкладеної терористом, загинула 1 людина, ще 1 помер від серцевого нападу, більше 100 осіб отримали безпечні поранення. Але все-таки, незважаючи на ці трагічні події, Олімпійські Ігри в Атланті запам'яталися завдяки спортивним достіженіям.4 серпня 1996 р у присутності більше 85 тис. Чоловік на Олімпійському стадіоні Атланти відбулася Церемонія закриття Ігор. Багато відомі американські музиканти взяли участь у музичній частині церемонії. Було проведено нагородження переможців у чоловічому марафоні, який пройшов в останній день літньої Олімпіади 1996. За традицією спортсмени взяли участь у параді всі разом, тим самим символізуючи олімпійське єдність. На церемонії закриття Ігор президент МОК Самаранч не сказав свою традиційну фразу «Ці Ігри були кращими в історії». Під час своєї промови він приділив особливу увагу загрозі тероризму і закликав вшанувати пам'ять жертв теракту в Атланті, а також ізраїльських спортсменів, які загинули в Мюнхені в 1972 р Прапор Олімпіади був спущений з флагштока, а олімпійський прапор було урочисто вручено меру столиці наступних Ігор - Сіднея. Церемонія закриття завершилася грандіозним феєрверком.