Як знайти дорогу.

Хоча частіше в незнайомій місцевості губляться діти, дорослі також можуть позбутися орієнтирів в поле або в лісі. Щоб не ходити кругами, звертайте увагу на прикмети і особливості місцевості, в якій перебуваєте.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся в незнайому місцевість, попередьте близьких, куди саме. У випадку ускладнень їм буде простіше вас знайти. Призначте термін повернення, щоб початок пошуки не затяглося до непоправно пізнього часу.
2
В лісі розглядайте уважно дерева і грунт, знаходячи особливості. За ним ви зможете зорієнтуватися, йдучи назад. Якщо нічого примітного ви не знаходите, залишайте зарубки: ламайте певні гілки, пов'язуй яскраві шматки тканини. За ним ваш маршрут зможуть визначити ті, хто вас шукає.
3
Шлях розділяйте на декілька етапів, в кінці кожного має бути певний орієнтир: занедбаний колодязь, великий мурашник, поляна з волошками чи інше.
4
Орієнтуйтеся по сонцю і годинах. Визначайте сторону світла, в яку йдете. Врахуйте, що без орієнтування крок лівої ноги, швидше за все, буде ширше, ніж крок правою, тому ви непомітно почнете робити кола.
5
Вночі орієнтуйтеся по зірках. Визначайте сторони світу і напрямки шляху, залишайте такі ж мітки на гілках.
6
Прислухайтеся. Якщо поруч є залізна або автодорога, транспорт обов'язково буде видавати шум.
7
Якщо телефонний зв'язок можлива, телефонуйте в екстрених ситуаціях в службу порятунку і близьким.