Як прати покривала на ліжко.

Покривала, як і інше постільна білизна, рекомендується періодично прати, щоб видалити пил і бруд. Зробити це можна як в машинці, так і вручну. Головне, уважно вивчити загальні рекомендації, зазначені на ярлику виробу.
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - плямовивідник;
  • - кондиціонер.
Інструкція
1
вихлопних всю пил з ковдри на балконі або на вулиці. Намагайтеся робити це гранично обережно, щоб не розтягнути матеріал. Якщо у вас шовкове виріб, можете не проводити цей етап очищення.
2
Огляньте покривало на наявність стійких забруднень. Якщо місцями на ньому є плями, обробіть їх сучасним засобом, який не виїдає колір. Для світлих виробів оптимально підійде кисневий відбілювач, а для кольорових - плямовивідник.
3
Шовкові покривала можна прати на низькій температурі в пральній машині-автомат, поставивши делікатний режим і низькі обороти віджимання. Не забудьте додати дозу кондиціонера в спеціально призначений відсік, щоб під час останнього полоскання пом'якшити тканину.
4
Вовняні вироби бажано прати вручну. Попередньо згорніть покривало «рулетом», замочіть в розчині прального порошку на 15 хвилин - необхідну концентрацію уточніть на упаковці. Потім ретельно прополощіть в чистій воді. Якщо ви хочете випрати плед в машинці, поставте режим «шерсть» і додайте рідкий миючий засіб безпосередньо в барабан. Обов'язково поставте «додаткове полоскання», інакше на виробі можуть залишитися білясті сліди.
5
Повісьте виріб на мотузку так, щоб воно рівномірно звисало в обидві сторони. Якщо цього не зробити, покривало витягнеться і придбає неохайний зовнішній вигляд. Дочекайтеся повного висихання, потім пропрасуйте праскою, якщо це необхідно.
Зверніть увагу
Не використовуйте агресивні засоби для видалення плям - ви зіпсуєте зовнішній вигляд виробу. Особливо варто уникати хлорвмісних речовин, які руйнують волокна тканини.
Корисна порада
Здайте покривало в хімчистку, якщо боїтеся зіпсувати його при пранні в домашніх умовах. За допомогою професійних засобів там видалять всю накопичену бруд і плями.