Як знезаразити воду в колодязі.

Очищення колодязя та знезараження води повинні проводитися два рази на рік. Періодичність цих заходів повністю залежить від режиму експлуатації колодязя і якості води в ньому. Дезінфекція води в колодязі може проводитися в будь-який час, але все ж краще цим зайнятися влітку або навесні.
Вам знадобиться
  • - хлорне вапно;
  • - кисть;
  • - відро;
  • - ганчірка;
  • - довга палиця.
Інструкція
1
Очищення колодязя та знезараження води вкрай необхідні, коли в нього потрапляють частини рослинних організмів, тварини або птиці, а також у тому випадку, якщо масло потрапляє в воду з наносу. Абсолютно немає ніякої різниці, що стало причиною забруднення води - миша, кішка, брудний черевик або жаба. Не піддавайте свій організм небезпеки, адже ваше здоров'я пов'язано з якістю вживаної води.
2
Перед безпосередньою процедурою знезараження необхідно повністю відкачати воду з колодязя. Облийте або обітріть стіни колодязя розчином хлорного вапна, для цього можна використовувати палицю, обмотану ганчіркою або ж звичайну кисть. Даний розчин можна отримати, якщо розвести двадцять грам хлорного вапна в літрі води.
3
Коли колодязь наповниться водою, залийте в нього розчин хлорного вапна. Зробіть розчин, виходячи їх наступних розрахунків: на один літр води необхідно взяти двісті грам вапна. Щоб приготувати знезаражувальний розчин, візьміть чистий посуд і влийте потрібну кількість холодної води (не використовуйте теплу воду, так як хлор з неї швидко випаровується). Потім засипте хлорне вапно і щільно накрийте посуд. Залиште розчин для настоювання. Злийте верхній шар рідини без каламуті в інший посуд.
4
Приготований розчин залийте в колодязь і ретельно перемішайте довгою палицею або відрами, якими воду набирають з колодязя і виливають назад. Принцип перемішування води наступний: підніміть повне відро і з силою вилийте воду назад у колодязь. Виконайте дану процедуру п'ять-десять разів.
5
По завершенні процедури знезараження повністю викачали воду з колодязя і замініть свіжої. Причому цю операцію слід проводити доти, поки повністю не вивітриться хлорний запах. Потім стінки колодязя полийте рясно чистою водою. Навіть після цього рекомендується деякий час використовувати воду з колодязя виключно в кипяченом вигляді. Це може зайняти трохи більше тижня.