Як пройшла Олімпіада 1904 року в Сент-Луїсі.

III Олімпійські ігри проходили з 1 липня по 23 жовтня 1904 року в Сент-Луїсі, США. Брало участь в них 645 спортсменів (з них 6 жінок). Був розіграний 91 комплект нагород у 17 видах спорту. Варто відзначити, що спортсменів з Європи було всього 53 людини, оскільки велика їх частина не змогла приїхати через тривалості і вартості поїздки. Вперше на ОІ взяли участь спортсмени з Південної Америки і Канади. Жіноче змагання було всього одне - стрільба з лука.
Ці Ігри, по суті, стали чисто американськими. Все тому, що команда США налічувала майже в 10 разів більше спортсменів, ніж команди інших країн-учасників разом узяті. Крім того, багато дисципліни або носили штучний характер, або культивувалися лише в Штатах. Наприклад, фехтування на палицях, стрибки у воду на дальність, роккі та ігри лякросс. У більшості змагань участь брали лише американці. Звичайно, при такому розкладі той факт, що збірна США в легкоатлетичних дисциплінах завоювала 22 золотих медалі з 24 можливих, нікого не удівіт.В підсумку перше місце в неофіційному командному заліку посіла збірна США з 236 медалями (77-81-78). Найближчим «переслідувачем» була збірна Німеччини. Німецькі спортсмени завоювали всього 13 медалей (4-4-5), а третіми були кубинці - 9 медалей (4-2-3) .Для підвищення показності і масовості організатори Олімпійських ігор в Сент-Луїсі намагалися провести т.зв. антропологічні дні, в які планувалося проводити змагання для "кольорових" спортсменів. Однак глава МОК П'єр де Кубертен розцінив це як якусь расистську витівку. Він заявив, що це підриває принципові положення олімпійського руху, вказавши на неприпустимість подібного в дальнейшем.Еті Олімпійські ігри, як і попередні (Париж, 1900), були багаті на різні курйози, які були пов'язані з досить слабким рівнем розвитку спорту в світі. Наприклад, японець Савіо Фуні - стрибун з жердиною - дуже оригінально подолав планку, але його спробу не зарахували. Справа все було в тому, що він поставив жердину перед планкою вертикально, а потім спритно по ньому заліз і спокійно перестрибнув через планку. Спортсмену пояснили, що дійсним є стрибок, здійснений з разбега.Японец в своїй наступній спробі неквапливо пробігся по доріжці, після чого поставив жердину, знову по нього заліз і перестрибнув через поперечину. Фуні довго не міг зрозуміти, чому не була зарахована і друга його спроба.
Під час обговорення питання про проведення III Олімпіади Міжнародний олімпійський комітет вирішив організувати її на території США, оскільки ця країна показала хороші результати на двох попередніх іграх. Спочатку Олімпіаду хотіли провести в Чикаго чи Нью-Йорку, проте в результаті вибір припав на невелике портове містечко Сент-Луїс.
III Олімпіада в Сент-Луїсі, поряд з Паризької, проводилася в рамках Всесвітньої виставки. Однак місцева дирекція Виставки не розглядала її як конкурента, а навпаки, всіляко прагнула використати гри у власних рекламних цілях. Крім того, організатори повторили деякі помилки літніх Олімпійських ігор 1900 року в Парижі. Через прихильності до Всесвітньої виставки змагання були відсунуті на другий план, а сама Олімпіада розтягнулася майже на 5 місяців (1 липня - 23 листопада 1904 року). Багато змагання проходили під керівництвом різних професійних організацій, однак, незважаючи на це, їм усім було присвоєно титул Олімпійських дісціплін.Согласно даними МОК, на літніх іграх в Сент-Луїсі взяло участь 12 країн. Єдиною державою, що відвідав змагання вперше, була Південна Африка. У порівнянні з Паризької Олімпіадою кількість країн-учасників різко скоротилося. 13 держав, що брали участь в літніх Паризьких іграх, не змогли приїхати в Сент-Луїс з економічних міркувань. Росія, яка воювала в цей час з Японією, у змаганнях участі не прінімала.Всего на III літній Олімпіаді виступили 651 чоловік, включаючи 6 жінок. Вони змагалися за 94 комплекти нагород у 18 видах спорту. Найчисленнішою була команда Сполучених Штатів Америки, вони представили на іграх 533 людини. У багатьох видах спорту (бокс, боротьба, водне поло, стрільба з лука і теніс) виступали виключно американські спортсмени, тому ігри яскраво продемонстрували першість країни.У Сент-Луїсі вперше стали нагороджувати трьох, а не двох спортсменів, які показали найкращий результат. Головному переможцю змагання вручалася золота медаль; спортсмену, який посів друге місце, - срібна; а третє місце зазначалося бронзовою нагородою. Ця традиція збереглася аж до теперішнього часу. У неофіційному командному заліку країни-учасники розташувалися таким чином: I місце - США (78 золотих, 82 срібних, 78 бронзових медалі), II місце - Німеччина (4 золотих, 4 срібних, 5 бронзових нагород), III місце - Куба (4 золотих , 2 срібних, 3 бронзових медалі).