Як пройшла Олімпіада 1932 року в Лейк-Плесіді.

Треті зимові Олімпійські ігри проходили з 4 по 15 лютого 1932 року в Лейк-Плесіді (США). Було розіграно 14 комплектів нагород в 7 видах спорту. Представлені були бобслей, лижні гонки і двоєборстві, ковзанярський спорт, хокей, фігурне катання та стрибки з трампліну. Демонстраційні види спорту: керлінг і гонки на собачих упряжках.
Організатори III ЗОЇ побоювалися, що спортсмени з багатьох європейських країн через фінансові обмеження не зможуть прибути на змагання. Так і вийшло. Всього на Іграх брали участь 307 спортсменів, з них 17 жінок, із 17 країн світу. Майже половина учасників змагань б представлена збірними Канади і США. Деякі країни Європи обмежилися малочисельними делегаціями. Наприклад, за Фінляндію виступало 7 осіб, а за Швецію - 12.Всі «золото» в змаганнях з ковзанярського спорту дісталося спортсменам із США. Тим не менш, фахівці стверджували, що ця значна перемога дісталася американцям завдяки новому порядку проведення забігів, а саме прийнятому в Штатах загальним старту. І дійсно, через декілька днів після закінчення Олімпіади в Лейк-Плесіді пройшов чемпіонат світу з ковзанярського спорту за міжнародними правилами, де кращими були скандинави, причому за видним преімуществом.Двойку і четвірку в бобслеї також виграли спортсмени з США.В хокейному ж турнірі участь брали всього 4 команди - Німеччина, США, Канада та Польща. Матчі вперше проходили в критому льодовому палаці. Перемогу святкували канадци.Что стосується лижних гонок, вони проходили у вкрай важких умовах. Погода була тепла і дощова, спортсмени не могли повною мірою показати себе. Усі 12 вищих нагород дісталися скандинавам. Норвезькі лижники відвезли додому 7 медалей (2 + 2 + 3), шведи - 2 (1 «золото» і 1 «срібло»), фіни - 3 (1 + 1 + 1) .Можливість завоювати свою четверту медаль вищої проби у фігурному катанні упустив Гілліс Графстрем. Єдиним серйозним противником йому був австрієць Карл Шефер, який після довільної програми йшов другим. Але хронічна травма коліна не дала Графстрем отримати «золото». Хоча потрібно сказати, що і його суперник зіграв свою роль, блискуче відкатавши обов'язкову программу.В жіночому фігурному катанні перемога олімпійської чемпіонки минулих Ігор норвежки Соні Хені була очікуваною. Вона відмінно виступила, отримавши від всіх 8 суддів вищу оцінку. У парному катанні перемогу здобув французький дует - Андре і П'єр Брюне. Це було також їхнє друге «золото» на Олімпіаді (перше вони завоювали в 1928 році) .Неофіціальний командний залік очолила збірна США з 65 очками і 12 медалями (6 + 4 + 2), друге місце у Норвегії - 68 очок і 10 медалей ( 3 + 4 + 3), третє місце у канадців - 46 очок і 7 медалей (1 + 1 + 5).
Зимові Олімпійські ігри 1932 пройшли в США, в Лейк-Плесіді, і стали першими Олімпійськими іграми, проведеними в Північній Америці. Вони відбулися в період світової фінансової кризи, тому помітно поступилися попереднім за кількістю країн-учасниць і числу спортсменів.
Зимові Олімпійські ігри почали проводитися з 1924 року, змагання в Лейк-Плесіді стали третіми в їх історії. Світова фінансова криза наклала помітний відбиток на їх проведення, кількість спортсменів та країн-учасниць в порівнянні з іграми 1928 помітно скоротилося. Всього в іграх взяли участь 252 спортсмени з 17 країн, при цьому 150 атлетів представляли дві країни - США та Канаду. На третій Зимовій Олімпіаді були представлені такі спортивні дисципліни, як бобслей, ковзанярський спорт, лижні гонки, лижне двоборство, стрибки з трампліну, хокей, фігурне катання. У якості демонстраційних видів спорту були показані керлінг і гонки на собачих упряжках.На цих іграх не було представників Радянського Союзу, вони почали брати участь в Зимових Олімпійських іграх тільки з 1956 року. Перше місце в командному заліку завоювали спортсмени з США з 6 золотими, 4 срібними і 2 бронзовими медалями. Друге місце дісталося олімпійцям з Норвегії: 3 золотих, 4 срібних і 3 бронзових нагороди. Третє місце отримали шведи з однією золотою і двома срібними медалями. Всього олімпійські медалі завоювали представники десяти стран.В хокейному турнірі брали участь всього чотири команди - збірні США, Канади, Німеччини та Польщі. Матчі вперше проходили в критому льодовому палаці, олімпійськими чемпіонами стала команда Канади, друге місце дісталося спортсменам із США, третє виборола Германія.На трасі бобслею не було рівних американцям, з двох розіграних комплектів медалей вони взяли все золото, одне срібло та одну бронзу. Настільки ж переконливо виступили спортсмени з США і в ковзанярському спорті, взявши золото на всіх чотирьох дистанціях. У лижних гонках основна боротьба за медалі розгорнулася між шведами, фінами та норвежцями. В короткій гонці на 15 кілометрів золото і срібло взяли шведи, бронза дісталася фінам. У марафоні на 50 кілометрів золото і срібло завоювали лижники з Фінляндії, бронзу отримали норвежці. Нарешті, в лижному двоєборстві весь п'єдестал дістався спортсменам з Норвегії. Вони ж царювали і в стрибках з трампліну, завоювавши усі три медалі.У фігуристів в чоловічому катанні золото завоював Карл Шеффер з Австрії, у жінок перемогла Соня Хені з Норвегії. В катанні спортивних пар золото дісталося Андре Брюне і П'єру Брюне.