Чи кліщі в сосновому лісі.

Лісовий кліщ - це паразит із загону членистоногих. Нападає на людину і тварин. Укус може викликати серйозні захворювання. Найпоширенішими є енцефаліт та вірусний бореліоз. Для виживання паразитам необхідна висока вологість і зарості трави, чагарнику.
Кліщі можуть зустрітися не тільки в лісовій зоні на всій території Російської Федерації, а й у парках, скверах. Не виключена зустріч з паразитом навіть в умовах міста на територіях, зарослих травою і чагарниками. У сосновому лісі кліщі селяться рідко, тільки у разі сприятливих умов для виживання. Якщо ліс поріс травою, чагарником, є неприбрані поклади хмизу, є вирубки, прогріваються сонцем і достатній рівень вологості - це найсприятливіші умови, за яких розмноження кліщів буде найбільш активним. Тому міф про те, що відвідувати сосновий ліс абсолютно безпечно, не має нічого спільного з реальністю. Кліщів зовсім неважливо, в якому лісі селитися. Головне, щоб умови були сприятливими. У сосновому лісі в покладах хмизу мешкає величезна кількість гризунів. На них поселяються личинки паразитів і мешкають до тих пір, поки не перетворяться на німф - проміжний стан кліща між личинкою і дорослим собакою. У сухому сосновому бору, де немає заростей, хмизу і вирубок, кліщі зустрічаються досить рідко. Але при відвідуванні будь-якого лісу, не варто забувати про заходи безпеки. Одяг повинен щільно прилягати до тіла, брюки потрібно заправити в чоботи або черевики, обов'язково прибрати волосся під хустку або щільний головний убір, скропити всі речі спреєм, призначеним для відлякування кліщів. Коли кліщ все-таки присмоктався, потрібно негайно звернутися до найближчої лікарні. Якщо ви проживаєте в ендемічних районах, вам зроблять ін'єкцію імуноглобуліну, яка допоможе запобігти кліщовий енцефаліт.Прі відсутності можливості нанести візит до лікаря, кліща потрібно акуратно зав'язати міцною ниткою і витягнути розхитує рухами. Якщо голівка комахи залишилася в шкірі, видалити її можна продезінфікованої голкою, як звичайну скалку. Після чого поспішити до лікарні. Прихопіть паразита в скляній ємності, щоб була можливість його обстежити в разі потреби.
Кліщі - найпоширеніші представники павукоподібних, які нападають на тварин і людини. За статистикою 2011 року, від навали цих кровососів в Росії постраждало більше 570 тисяч чоловік. Основну небезпеку представляють інфекції, які переносять ці членистоногі: енцефаліт, лаймборреліоз, а для тварин - піроплазмоз. Любителі відпочинку на природі можуть убезпечити себе, дотримуючись простих правил поведінки в лісі і парку. Перш за все, важливо знати, де водяться кліщі.
Перед першим весняним походом в ліс або парк зверніться в місцеву санепідемстанцію. Дізнайтеся, чи зафіксовані у вашому регіоні випадки кліщового енцефаліту та інших хвороб. При необхідності вас направлять на вакцинацію. Працівники санепідемнагляду розкажуть, в який час і де можна чекати навали клещей.Еслі не використовувати захисний одяг та спеціальні протівоклещевие кошти, під час відпочинку на природі багато шансів підчепити кровососа. Це надзвичайно численний клас - в ньому налічується більше 48 тисяч видів! Більшість мешкає на суші і в прісній воді, харчуючись разлагающейся органікою. У зелених насадженнях, швидше за все, ви зіткнетеся з грунтовими кліщами. Вони люблять пережовувати рослинні залишки, яких так можна в лісових підстилках. Уже в квітні дорослі самки починають проявляти активність і виповзають на полювання. Для нормального дозрівання яєць їм необхідна калорійна їжа - кров тварин і людини. Хижаки пересуваються на зелені зарості і чекають свою жертву. Вони можуть облюбувати луки і чагарникові зарості, вирубки і лісові галявини. Найбільше кліщів буває в добре зволожених і помірно тіньових місцях - серед листяних дерев, в ярах, густому травостої, молодому осичняку, ліщині та малиннику. Якщо є водойма, вони причаїлися в прибережних чагарниках. Ваше завдання - дослідити характерні ландшафти і уникати місць найбільшого скупчення кліщів. Деякі їхні представники здатні відчувати запах жертви на відстані десятка метрів. Тому особливо велика кількість хижаків накопичується на траві і кущах уздовж доріг, по якій постійно ходять люди. Варто остерігатися і гілок, які нависають над стежкою на висоті не більше метра. Санітарні лікарі підкреслюють, що найвища чисельність кліщів спостерігається в період з кінця квітня до початку липня. У цей час кращими місцями для прогулянок на свіжому повітрі будуть добре освітлені і вітряні галявини, гайки і посадки без підліску, сухий хвойний бір. Найбільшу активність членистоногі проявляють вранці та ввечері. Вдень у жарку погоду і під час дощу небезпека нападу кровососів сильно сніжается.Постепенно поживні резерви кліщів виснажуються, і вони вимирають. Уже в жаркому червні-липні вони майже не нападають на людину. Однак аж до кінця вересня окремі представники цього класу можуть тимчасово активізуватися, тому впродовж усього «кліщового сезону» не забувайте про заходи обережності.