Яку тактику вибрати для лову риби.

Одним з доданків рибальського успіху є вірна тактика. Правильний вибір водойми, місця і глибини лову прямо впливають на результат риболовлі. Навіть якщо ви майстерно володієте снастю, з невдало обраною тактикою можете залишитися без улову.
Вам знадобиться
  • - рибацькі снасті;
  • - ехолот.
Інструкція
1
Перш за все необхідно вибрати місце або місця лову риби. Наявність або відсутність останньої, як правило, пов'язано з рельєфом. Підводні коси, обмілини, перепади глибин, ями, коряжники, ділянки рослинності - все це любить різна рибка. Вона некомфортно почувається при швидкій течії, шукає водойми з великим запасом кисню і намагається бути там, де легко піти від погоні.
2
Якщо річка або ставок добре вам відомі, а улюблені місця підгодовані, тоді все зрозуміло. Але якщо ви зібралися в незвідані краї, краще візьміть з собою ехолот. Цей прилад допоможе розпізнати рельєф дна, а також визначить наявність риби. На водосховищах, наприклад, за допомогою ехолота ви знайдете русла затоплених річок, де напевно можна розраховувати на хороший улов.
3
Якщо ж ехолот відсутній, ретельно огляньте рельєф берегової лінії. Особливу увагу зверніть на яри і перепади висот, джерела і впадають річки, що несуть з собою багато кисню, острови і півострови, що утворюють мілини і коси. Якщо вони є - риболовля обіцяє бути вдалою.
4
Визначивши місця, де ви збираєтеся спробувати рибальського щастя, виберіть тактику своєї поведінки. Її можна поділити на дві категорії: активний пошук риби або вичікування. Ці два методи приносять успіх в різних умовах. Взимку при лові на блешню є сенс постійно активно шукати рибу. Зграя окунів, основного об'єкта зимової риболовлі, в гонитві за мальком постійно переміщається. Така тактика виправдана також у випадках, коли скоріше хочеться вивчити рельєф водойми, знайти цікаві місця.
5
Тактика вичікування приносить успіх у випадках, коли добре відомо (за допомогою ехолота або з досвіду), що риба в даному місці точно є. Тоді спокійно очікуйте, закинувши вудку в одну з ям у мілководній водоймі - судак, великий окунь або інша риба обов'язково дадуть вам шанс. У цих місцях очікування приносить більший успіх, ніж активний пошук, чреватий втратою часу.