Домашній сир: Як приготувати смачно. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Сир дуже корисний кисломолочний продукт, саме в ньому містяться необхідні для організму білок, кальцій, фосфор і вітамін А. Магазини пропонують великий асортимент сирної продукції, але найкорисніший і найсмачніший сир - домашній.

Приготувати сир ви можете самостійно, вдома, це не займе великої кількості часу і сил.

Що потрібно:

· Молоко 2 літри,

· Чистий марля,

· Каструлі, що входять один в одного, 2 штуки.

Послідовність дій:

Отже, ви вирішили самостійно приготувати сир. Налийте в каструлю молоко, накрийте її кришкою і залиште в теплому місці для скисання приблизно на добу.

Приготувати сир швидше, можна прискоривши процес скисання молока. Для цього, додайте в нього 3 столові ложки нежирної, можна магазинної, сметани.

Після того, як молоко скисло, помістіть каструлю в іншу ємність, велику обсягом, в якій попередньо налита вода. Поставте обидві каструлі на повільний вогонь.

Як тільки прокислою молоко закипить , воно відійде від стінок і у вас вийде жовта рідина. Негайно зніміть каструлі з плити, вийміть внутрішню ємність і охолодіть вміст.

Візьміть сито і викладіть на його дно чисту марлю. Перекладіть столовою ложкою зсіле молоко в сито. Зв'яжіть краю марлі вузлами і підвісьте над каструлею так, щоб в неї стікала сироватка. Сир залишиться в марлі. Якщо ви хочете отримати сир більшої щільності, покладіть на марлю дощечку і помістіть на неї вантаж.