Як пройшла Олімпіада 1984 року в Лос-Анджелесі.

XXIII літні Олімпійські ігри 1984 року проводилися в Лос-Анджелесі в штаті Каліфорнія США в період з 28 липня по 12 серпня. Лос-Анджелес вдруге став місцем організації літніх Олімпійських ігор після 1932 року.
Унаслідок бойкоту американської збірної Олімпійських ігор 1980 року, що відбулися в Москві, літні ігри 1984 бойкотувалися СРСР і більшістю соціалістичних країн (крім Румунії, Югославії та Китаю). За офіційною інформацією радянська збірна була відсутня на Олімпіаді в Лос-Анджелесі у зв'язку з незадовільним рівнем безопасності.Так як спортсмени НДР, СРСР і їх союзників не брали участь в іграх, рівень Олімпіади значно знизився. У змаганнях не змогли взяти участь 125 чемпіонів світу. Всього в літніх Олімпійських іграх 1984 брали участь 140 країн. Кількість спортсменів Олімпіади - 6829 осіб (5263 чоловіків, 1566 жінок) .Первое місце в загальному медальному заліку XXIII Олімпіади посіла команда США, отримавши 174 медалі, з них: 83 золотих, 61 срібну і 30 бронзових. На другому місці опинилася Румунія: 20 золотих нагород, 16 срібних і 17 бронзових; на третьому - ФРН: 17 золотих медалей, 19 срібних і 23 бронзових. Китай, Італія і Канада опинилися на четвертій, п'ятій і шостій позиціях соответственно.На Олімпіаді було встановлено 11 світових рекордів. Відзначився американець Карл Льюїс, повторивши успіх Джессі Оуенса, учасника олімпіади 1936 року. Він став переможцем у забігах на 100 і 200 метрів, в естафеті 4х100 метрів і в стрибках у довжину. Останнє особливо дивно, так як олімпійці рідко беруть участь відразу в декількох різних спортивних дісціплінах.Трехкратним олімпійським чемпіоном став Пертті Юханнес Карппінен, спортсмен з Фінляндії, який брав участь в академічному веслуванні в одиночних гонках. У плаванні і серед чоловіків, і серед жінок майже всі нагороди дісталися американцям, яких небагато потіснили канадець Бауман і німець Гросс.Олімпійскім чемпіоном з греко-римської боротьби став американський атлет Джефф Блатнік. За кілька років до змагань йому був поставлений онкологічний діагноз. Незважаючи на хворобу, спортсмен продовжив підготовчі тренування до Олімпіади і в підсумку домігся перемоги. Під час церемонії закриття Олімпійських ігор він ніс національний прапор.
У 1932 році Лос-Анджелес вперше брав Олімпійські ігри. Це було важке для всього світу час - розпал Великої депресії. У результаті число учасників було найнижчим з 1904 р - вполовину менше, ніж в Іграх 1928 року.
Мало було продано і квитків для глядачів. Тоді кілька зірок кіно, в тому числі Дуглас Фербенкс, Чарлі Чаплін, Марлен Дітріх і Мері Пікфорд запропонували виступити перед публікою між змаганнями, щоб підвищити популярність меропріятія.Соревнованія проходили в «Меморіал Колізей». Чоловіків-спортсменів розмістили в спеціально побудованій Олімпійському селі. Вона займала 321 акр землі і складалася з 550 двомісних бунгало. На території села розміщувалися також лікарня, пошта, бібліотека і безліч ресторанчиків і кафе. Жінок поселили в готель на Чапмен-Парк. Всього у змаганнях взяли участь близько 1300 спортсменів з 37 стран.Откривал Олімпіаду віце-президент Чарльз Кертіс, оскільки президент Герберт Гувер не з'явився на Ігри. У цих іграх переможці вперше піднялися на подіум з національними прапорами в руках. Ще одним нововведенням став фотофініш.Політіческая обстановка неминуче повинна була позначитися на Олімпіаді. Японія, недавно окупувала китайську провінцію Маньчжурія, намагалася виставити спортсмена від держави Манчжоу-Го, однак олімпійський комітет відмовив йому в участі. Від Китаю брав участь єдиний спортсмен - Лю Чанчунь, яке змагалося в бігу на 200 м. Італієць Луїджі Беккай, який завоював золоту медаль у бігу на 1500 м, зійшовши на подіум, вітав публіку фашистським салютом.Істінно олімпійський дух продемонструвала британська фехтувальниця Джуді Гіннес. Вона сама, відмовившись від надій на золоту медаль, вказала суддям на непомічені ними 2 торкання, які отримала від своєї суперниці Еллен Прайс з Австріі.Откритіем Олімпіада стала легкоатлетка з Далласа Мілдред Дідріксон по кличці «Бейб». У ті часи жінки не допускалися до участі у п'ятиборстві, проте «Малятко» легко перемогла в метанні списа, бігу з перешкодами на 80 м та стрибках у висоту. Згодом Мілдред стала професійним гравцем в гольф і чемпіоном США серед жінок у цьому виді спорта.Больше всього золотих, срібних і бронзових медалей взяли спортсмени США - 41, 32 і 30. На другому місці італійська збірна - по 12 медалей. На третьому - французька: 10, 5 і 4 медалі відповідно.