Літні олімпійські види спорту: гандбол.

Хоча подібна гра з м'ячем згадується навіть в поемах античності, офіційним роком народження гандболу вважається 1898-й. Тоді командне змагання з майже сучасними правилами було включено в програму уроків фізкультури одного з училищ в Данії. Данцям ж приписують і саму ідею гри руками з м'ячем і воротами - її футболісти цієї країни використовували для підтримки форми в зимовий період.
Перша поява гандболу в програмі олімпіади відбулося на останніх літніх іграх перед початком Другої світової війни. У Берліні грали команди, що складалися з одинадцяти гравців, а переможцем того турніру стала команда господарів змагань. Повернувся цей вид спорту на олімпійські свята спорту лише 36 років потому. І знову це сталося в Німеччині - в Мюнхені змагалися чоловічі команди, які, відповідно до сучасних правилами, були складені з 7 гравців. Тоді переможцем стала збірна Югославії. Вже наступного олімпіаді в канадському Монреалі до чоловічого гандбольному турніру був доданий і жіночий. У той рік команди СРСР виявилися сильнішими за суперників як у жіночому, так і в чоловічому соревнованіі.Советская жіноча збірна перемогла і в наступному олімпійському турнірі 1980-го року в Москві, а всього збірні Радянського союзу чотири рази завойовували золоті нагороди і по одному разу ставали срібними та бронзовими призерами. Це кращий показник серед всіх країн, що брали участь в олімпійських гандбольних турнірах. Після припинення існування Радянського союзу переможну традицію спочатку продовжили збірні, складені з гравців колишніх республік СРСР - вони завоювали по одній золотій і бронзовій нагороді. Потім достатньо успішно виступали на літніх іграх та національні команди Росії, які виграли по одній медалі кожної достоінства.Із інших країн найвищих показників домоглася Югославія, що завоювала на олімпіадах п'ять медалей різного ґатунку. Після розпаду і цієї держави його традиції продовжила одна з колишніх республік - національні команди Хорватії додали до списку ще дві золоті нагороди. І Росія, і Хорватія мають всі шанси поповнити свої скарбнички медалями ігр XXX літньої Олімпіади в Лондоні - чоловічі та жіночі гандбольні збірні цих країн отримали право брати участь у турнірах 2012 року.