Як запустити заправку.

Струменеві принтери все більше витісняються лазерними, що дають якіснішу і дешеву друк. Але в деяких випадках, наприклад, при друку фотографій, саме струменеві принтери дозволяють отримати більш дешеву друк. Так як у них достатньо швидко закінчуються чорнило, слід навчитися заправляти картриджі самостійно.
Вам знадобиться
  • - чорнило для заправки;
  • - три шприци по 10 мл.
Інструкція
1
Картриджі струменевих принтерів різних моделей можуть відрізнятися, але загальна технологія заправки у них однакова. Вам знадобляться чорнило потрібних кольорів, зазвичай це червоний, жовтий і синій (на деяких принтерах додатково заправляється чорний). Вони можуть відразу продаються в шприцах-тюбиках по 20 мл або вам знадобляться три звичайних медичних шприца по 10 мл, в які слід набрати чорнило потрібних кольорів.
2
Вийміть картридж із принтера, дотримуючись інструкції по експлуатації. В картридж заливається виразно кількість чорнила, необхідний обсяг зазвичай вказаний на корпусі. Покладіть картридж на газету друкуючих головок вниз, потім у кожному з трьох відсіків просвердлите, проколіть, прожгіте нагрітої голкою по отвору. Воно повинно розташовуватися у верхній частині картриджа, часом для нього вже є спеціально призначене місце.
3
Акуратно введіть в отвір голку шприца з чорнилом потрібного кольору і заправте картридж, зазвичай заливається приблизно 6 мл. Точно так же заправте інші відсіки чорнилом відповідних кольорів. Дайте картриджу хвилин п'ять постояти, потім заклейте скотчем заправні отвори. Знову поставте картридж в принтер і запустіть кілька циклів очищення, зазвичай від 1 до 3. Перевірте якість друку - якщо воно погане, повторіть цикл очистки. Після цього принтер повинен почати нормально працювати.
4
Так як самостійна заправка картриджів користувачами невигідна виробникам принтерів, вони стали постачати картриджі спеціальними чіпами, контролюючими витрата чорнила. Коли чорнило скінчаться (або чіп вирішить, що вони скінчилися), доведеться купувати новий картридж. Однак користувачі і в цьому випадку знайшли лазівки. У самому простому випадку просто купується новий чіп і ставиться на заправлений картридж. Купівля чіпа і фарби для заправки обходиться дешевше, ніж придбання нового картриджа.
5
На деяких моделях принтерів користувачі навчилися обнуляти чіпи, що дозволяє використовувати картриджі практично необмежену кількість разів. Нарешті, багато користувачів стали встановлювати на струменевий принтер саморобні СНПЧ - системи безперервної подачі чорнила, даний метод слід вважати найвдалішим рішенням проблеми. У такій системі відсіки для чорнила в картриджі з'єднані тонкими трубками з ємностями-донорами, з яких чорнило надходять в картридж у міру їх витрачання. Таким чином, картридж ніколи не виявляється порожнім.