Як очистити фарбу від стіни.

Під час ремонту нерідко виникає ситуація, коли треба видалити застарілу фарбу з обштукатуреною цегляної або бетонної поверхні. Наприклад, зі стін ванної кімнати, де ви вирішили зробити обробку кахлем. До деяких пір і кухонні стіни теж фарбувалися олійною фарбою, що сьогодні не вітають багато господарів. За довгі роки фарба настільки міцно в'їлася в поверхню стін, що, здається, позбутися її немає ніякої можливості. Однак існують нескладні способи видалення фарби, що відрізняються використовуваними методами і засобами.
Інструкція
1
Ручний механічний спосіб. Найпримітивніший і самий трудомісткий. Візьміть в руки звичайний скребок або схожий на нього інструмент і починайте зскрібати (здирати, знімати) фарбу зі стін. Даний метод вимагає великих затрат фізичних сил і при цьому малоефективний.
2
Термічний спосіб. Емаль і масляна фарба, якщо їх сильно нагріти, починають пузиритися і відділятися від поверхні. Отже варто паяльною лампою або термофеном нагріти фарбовану стіну, як фарба почне відділятися від стіни сама. Однак тут є невелика заковика: таким чином легко очистити фарбу з дерев'яної поверхні, оскільки дерево є теплоізоляційним матеріалом. Інша працювати з цегляної або бетонної стіною: тепло від лампи моментально розходиться по всій поверхні такої стіни вглиб і вшир.
3
Хімічний спосіб. Сьогодні в магазинах представлений величезний вибір засобів для зняття фарб. Зі своїм завданням вони справляються досить ефективно, але для очистки великій поверхні і кількість хімікатів потрібно велику. Тобто даний спосіб дорогий. І, по-друге, цим коштам властива висока токсичність, тому працювати з ними в ряді випадків стає проблематично (в будинку маленькі діти або вагітні жінки, у когось алергія, астма, легеневі захворювання). Небезпека полягає ще й у тому, що при необережному поводженні з препаратами є ризик отримати хімічні опіки, сліди від яких залишаються на все життя.
4
Електромеханічний спосіб. За допомогою різних електроінструментів ви просто здираєте стару фарбу зі стін. Вашим «помічником», наприклад, може бути болгарка з насадкою у вигляді диска з стирчать радіально металевими тросами. Навіть на мінімальних обертах такий інструмент відмінно зніме фарбу . Однак є недоліки і у цього методу. По-перше, насадку доводиться міняти після кожних 5-ти кв. метрів поверхні (приблизно), т.к. вона швидко зношується. А по-друге, цей спосіб надзвичайно гучний і виробляє велику кількість пилу, тому працювати доводиться в навушниках або з берушами в вухах, а також надягати марлеву пов'язку або навіть протигаз.
Корисна порада
Оскільки універсального способу очищення стін від фарби поки не придумано, можна комбінувати різні методи.
Перш ніж облицьовувати стіни ванної кімнати або кухні кахельною плиткою, потрібно виконати підготовку стіновий поверхні, що має на увазі зняття фарби з бетонної стіни, здирання шпалер та інші заходи.
Вам знадобиться
  • - вузький металевий шпатель;
  • - смивка з інструкцією;
  • - технічний фен;
  • - гаряча вода;
  • - широка кисть;
  • - респіратор.
Інструкція
1
Дослідіть забарвлену бетонну стіну і визначте тип фарби, нанесений на її поверхню (масляна або водоемульсійна).
2
В тому випадку, якщо на стіновий поверхні присутня водоемульсійна фарба, скористайтеся шпателем. З його допомогою можна легко видалити стару фарбу.
3
Якщо бетонна стіна пофарбована олійною фарбою, для видалення даної фарби використовуйте спеціальну змивку. Уважно вивчіть супровідну інструкцію, що йде до смивке (в ній докладно зазначений спосіб використання, витрата, а також особливості застосування цієї хімічної речовини).
4
Розрахуйте потрібну кількість пляшечок зі змивом.
5
Помістіть пляшечки зі змивом в гарячу воду (кришечки пляшок повинні бути відкриті) і залиште у воді на невеликий проміжок часу.
6
Одягніть респіратор.
7
Після за допомогою широкої пензлики нанесіть теплу змивку на стіни. Стара олійна фарба почне здуватися, тому далі, озброївшись шпателем, можна з легкістю видалити старий шар.
8
Для зняття старої олійної фарби з бетонної поверхні використовуйте термоповітродувка. Під впливом високої температури навіть сильно в'їдаються в бетонну стінку фарба почнеться здуватися, а також плавитися.
9
Після того як роздувся бульбашки старої масляної фарби охолонуть, фарба легко зніметься шпателем або звичайної товстої покрасочной пензликом.
Зверніть увагу
Все змивки відносяться до категорії агресивних рідин, тому їх використання повинно супроводжуватися відкриттям вікон і дверей у приміщенні, з бетонних стін яких знімається стара олійна фарба. В іншому випадку можна отруїтися їдкими парами.
Корисна порада
Фен слід направляти дуже акуратно і вкрай уважно: при неправильному напрямі потоку гарячого повітря струмінь ненароком може потрапити на руки, через що можливий сильний опік.