Як читати схеми візерунків для в'язання. вчимося в'язати візерунки гачком і читати схеми.

Будь в'язана модель починається зі схеми, яка описує сам виріб і його малюнок. Часом початківці умільці губляться, зустрічаючи різного виду значки, умовні позначення або скорочення. Але якщо розуміти цю мову, то це значно спрощує роботу і додає впевненості в успішному її завершенні.
Вам знадобиться
  • - книги та журнали з в'язання.
Інструкція
1
Пам'ятаєте, є два основних типи схем: текстові (лінійні), які пояснюють послідовність роботи ряд за рядом і графічні (схеми-ілюстрації). Врахуйте, що в першому випадку вам доведеться розбиратися в скороченнях, а в другому - в значках.
2
Майте на увазі, що схеми для в'язання гачком і спицями хоча відрізняються умовними позначеннями, але все ж мають спільні риси. Наприклад, в лінійних описах дуже часто використовуються спеціальні вирази: раппорт (багаторазово повторювана частина орнаменту), «в'язати по малюнку», «продовжувати тим же візерунком», «закінчити з виворітного боку» і т.д. Ви повинні добре розуміти сенс цих виразів, щоб не допустити помилки при створенні вибраного виробу.
3
Особливістю графічних схем є зображення кожної петлі певним значком. Крім того, така ілюстрація може бути виконана у вигляді квадратної сітки або кола (при круговому в'язанні). Хоча автори можуть використовувати різні умовні позначення, проте лякатися не варто. Практично завжди в інструкції дається розшифровка всіх згаданих значків.
4
Прочитання квадратної схеми почніть в тому ж напрямку, в якому в'яжете, тобто знизу вгору. Пам'ятайте, що дане графічне зображення відповідає лицьовій стороні виробу. Тому зазвичай лицьові ряди позначаються непарними числами і читаються справа наліво, а виворітні вказуються парними цифрами і починаються зліва направо. Врахуйте, на схемах такого роду кромочні петлі відсутні.
5
Умовні позначення в коловою схемою почніть розбирати від центру до країв, за годинниковою стрілкою. А цифри всередині кола вам вкажуть кількість необхідних рядів. Для наочності вони можуть бути зображені різним кольором. У таких ілюстраціях до роботи кромочні петлі промальовувалися - це петлі підйому.
Зверніть увагу
Знайте, що пропорції графічних схем не збігаються з розмірами реальної роботи, тому не варто турбуватися з цього приводу.
Корисна порада
Майте на увазі, деякі схеми зроблені для декількох розмірів відразу, тому уважно поставтеся до розбору позначень і виділіть потрібні вам крайові петлі.