Як використовувати приманку для риби.

Вирушаючи на водойму, рибалка розраховує повернутися додому з гарним уловом. Але спершу рибу треба заманити на гачок. Ось тут-то і стане в нагоді цілий ряд всіляких приманок. Звичайно ж, при їх виборі доведеться врахувати безліч чинників: пора року, температуру води, глибину водойми на тому місці, яке вибрано для лову, нарешті, вид риби.
Інструкція
1
Якщо ви розраховуєте виловити плотву, дрібного окуня, густеру, подлещика, карася, йоржа, найкращим видом приманки будуть черви. Наприклад, дощовий черв'як (кожушок) або черв'як-гнойовик. Краще заготовити їх заздалегідь і зберігати перед риболовлею в банці з землею або пучком вологої трави. Насаджувати хробака на гачок треба таким чином, щоб він сидів надійно і маскував його (виступати назовні повинна тільки «жало» гачка). Гнойовий черв'як переважніше, оскільки він і більш яскраво пофарбований і звивається на гачку, залучаючи цим рибу, на відміну від більш спокійного дощового.
2
Дуже хорошою приманкою будуть опариші - личинки м'ясної мухи. Завдяки тому, що личинки дуже щільні, вони легко насаджуються на гачок і довго звиваються. Можете насаджувати як одну личинку, так і відразу декілька.
3
Добре клює риба також на личинки ручейника, жучків короїдів, коників. Дуже ефективна приманка - мотиль, червоподібні яскраво-червоні личинки комара-довгунця. Але використовувати його при риболовлі не так-то легко, бо личинки дуже ніжні і при спробі насадити їх на гачок часто лопаються (випливають). Щоб уникнути цього, вам треба, по-перше, використовувати маленькі гачки з дуже тонким і гострим жалом, а по-друге, насаджувати мотиля так, щоб жало пройшло через головку личинки. Рекомендується насаджувати на гачок відразу кілька личинок.
4
У дуже жарку погоду багато видів риб стають млявими, неохоче клюють, особливо на тварини приманки. Краще спробувати принадити їх зернами кукурудзи, хлібним м'якушем. Щоб заздалегідь залучити рибу до того місця, де буде ловля, розкидайте грудки круто звареної каші (пшоняної, гречаної, перлової). Або покладіть у воду сітку з житніми сухарями.
5
Якщо ж ви хочете зловити хижу рибу (щуку, судака, крупного окуня), вам необхідний спінінг з набором штучних приманок. Це всілякі блешні, воблери, віброхвости і т.п. Вгадати заздалегідь, яка саме приманка приверне хижака, просто неможливо, тому краще захопити з собою по кілька видів кожній, різних розмірів, форм і забарвлення. Головне - приманка повинна привернути увагу хижака, нагадати йому ту здобич, на яку він полює. Тому в чистій, прозорій воді краще використовувати приманки, що мають природну забарвлення, а в каламутній воді - яскраві, що світяться.