Як підготуватися до захисту диплома.

Один з найвідповідальніших моментів за весь період навчання в університеті - захист дипломного проекту. Саме вона стає показником ваших знань і умінь, тому підготовка до неї повинна бути уважна і завчасно.
Інструкція
1
Розпочніть підготовку заздалегідь. Займатися написанням мови для захисту випускної кваліфікаційної роботи потрібно починати хоча б за півроку до важливого заходу. Так ви убезпечите себе від поспіху і форс-мажорних обставин, які раз у раз виникають з наближенням захисту.
2
Вивчіть свій дипломний проект. Знання його змісту - запорука успішного захисту. Якщо ви будете добре орієнтуватися у своєму дипломі, у вас не виникне проблем з відповідями на питання комісії, - ви просто відкриєте потрібний розділ і підтвердіть свій професіоналізм точними даними.
3
Не втрачайте контакт з керівником дипломного проекту. Його досвід стане в нагоді вам і допоможе не схибити перед комісією. Звіряйте з ним кожну нову версію захисної промови, обговорюйте можливості презентації та будь-які інші питання.
4
Зміст промови має складатися з трьох основних пунктів - вступу, основної частини і висновку. Введення знайомить комісію з темою проекту та її актуальністю, повідомляє про завдання, поставлені перед вами. Обгрунтуйте вибір тематики і переходьте до наступного розділу.
5
Основна частина коротко висвітлює зміст глав диплома. Опишіть структуру роботи, стисло повідомте про те, що говориться в розділах. Пам'ятайте, що ваше завдання - не переказати диплом, а зацікавити членів комісії і надати на їх суд результати вашого дослідження.
6
На закінчення розкажіть про досягнуті результати, вирішенні поставлених завдань і висновках, до яких ви прийшли. Показником професіоналізму стане включення декількох ваших особистих пропозицій про поліпшення ситуації, пов'язаної з проблемою, поставленої в дипломі.
7
Читайте вголос закінчену мова. Вона повинна займати не більше семи хвилин, інакше комісія просто не дасть вам закінчити свій виступ.
8
Будьте готові до запитань, які обов'язково виникнуть у комісії. Для того щоб знати приблизний їх коло, поспілкуйтеся з керівником і виступите на передзахисті. Цей захід організовується спеціально для вивчення реакції студентів та присутніх викладачів, а також допомоги у виправленні недоліків.
Зверніть увагу
Перед виступом вам доведеться взяти себе в руки і впоратися з хвилюванням. Привітайте членів комісії, намагайтеся говорити чітко і не поспішаючи. Не бійтеся, якщо вас зупинять, - можливо, ваш проект був вивчений заздалегідь, тому комісія може прийняти рішення не заслуховувати промову до кінця.
Корисна порада
Дотримуйтесь офісний дрес-код. Яскраві, вульгарні та інші недоречні наряди не підходять для захисту диплома.
У Росії та в інших країнах по спеціальності мають право працювати не тільки люди, які закінчили місцеві вузи і отримали їх дипломи , але й ті, хто вчився в іншій країні, наприклад, в Україні . Але в деяких ситуаціях такий диплом потрібно буде підтверджувати.
Вам знадобиться
  • - копія паспорта;
  • - квитанція про оплату мита;
  • - український диплом;
  • - переклад диплома.
Інструкція
1
Уточніть у свого майбутнього чи нинішнього роботодавця, чи дійсно вам потрібно підтверджувати диплом. У багатьох професіях буде достатньо ваших знань і кваліфікації без будь-яких додаткових процедур та перевірок. У разі ж, коли наявність диплома строго обов'язково, наприклад, при роботі в сфері медицини, то вам в будь-якому випадку доведеться зайнятися підтвердженням свого документа про вищу освіту.
2
Підготуйте необхідні документи. Український диплом необхідно буде легалізувати, тобто поставити на нього апостиль. Це можна зробити в нотаріуса. Але якщо юрист відмовляється через незнання української мови, ви можете звернутися в посольство України, де на ваш документ поставлять потрібно завіряти друк. Також ви повинні будете перевести диплом та додаток до нього, вже після проставлення апостиля. Переклад повинен бути завірений нотаріально і проводитися сертифікованим перекладачем, яких можна знайти в різних бюро перекладів.
3
Сплатіть мито за оформлення документів. Це можна зробити через будь-який банк. Реквізити можна знайти на сайті Рособрнадзора.
4
Зверніться в Рособранадзор. Саме ця організація займається підтвердженням іноземних дипломів, інакше званої нострифікацією. Для початку заповніть спеціальну електронну заявку, розміщену на офіційному сайті організації - http://obrnadzor.gov.ru/ru Потім ви зможете передати документи на підтвердження особисто, прийшовши в офіс організації за адресою Москва, вулиця Орджонікідзе, будинок 11, будова 9, офіс 13. Якщо ви знаходитесь не в Москві, то відправте пакет документів поштою за іншою адресою - 117997, місто Москва, вулиця Шаболовка, будинок 33. Дочекайтеся оформлення необхідного документа про підтвердження диплома, а потім отримаєте його особисто або поштою.
Корисна порада
В інших країнах, наприклад, в Європі, підтвердження дипломів відбувається за подібною схемою. Зазвичай цим займаються міністрерства освіти. Допомогти в цьому питанні вам зможе консульство Росії в цікавій для вас країні.