Як визначити реакції в закладенні.

Вивчення в будівельних вищих навчальних закладах таких дисциплін, як, наприклад, опір матеріалів або будівельна механіка вимагають визначення в заробляннях реакцій опор. Чи не обчисливши ці реакції, неможливо розрахувати завдання на міцність, стійкість і жорсткість, а значить не освоїти матеріал, який служить основою для проектування будівель і споруд.
Інструкція
1
Перед рішенням завдання випишіть умова завдання. Вичертите задану схему рами, балки, ферми, арки в строго обраному масштабі. Вкажіть на вашій схемі всі розміри і діючі навантаження. Якщо дані числові значення, то їх теж обов'язково підпишіть. Схему Вичертите за допомогою креслярських інструментів, враховуючи всі задані параметри. Всі характерні точки позначте буквами, а числові значення розмірів, навантажень і опорних реакцій обов'язково позначте з їх значеннями.
2
Приступайте до визначення реакцій в закладенні. Це можна зробити, склавши рівняння моментів щодо будь-якої точки в заданій схемі. Як правило, точка вибирається так, щоб задача вирішувалася найпростішим способом. У вибраній точці можуть бути прикладені реакції, які невідомі, тобто їх тимчасово вважають рівними нулю.
3
Виберіть напрямок при складанні рівняння моментів. У більшості випадків у будівельній механіці приймають за позитивний напрямок проти годинникової стрілки. Якщо в результаті реакція вийде негативною, то цього не варто боятися: це означає, що вона має протилежний напрямок. Але пам'ятайте, що при подальшому вирішенні задачі завжди враховується саме той знак, який вийшов в результаті вашого розрахунку.
4
Визначати реакції в закладенні не можна в одній з частин заданої схеми. Реакції визначаються, враховуючи все, що дано в задачі спочатку. Ні в якому разі не використовуйте такий спосіб, як симетрія, так як він не працює в даному випадку.
5
Перевірити, чи правильно обчислені реакції в заробляннях можна, склавши рівняння суми моментів на осі X або Y. При вірному рішенні ви повинні отримати нуль. Пам'ятайте, що складаючи такі рівняння ви враховуєте і розподілене навантаження і силову і навіть ті реакції, які були невідомі. Якщо ви не врахуєте хоча б одну з навантажень, то рівняння не дорівнюватиме нулю і всі розрахунки доведеться виконати заново.