Як дотримуватися правил пожежної безпеки.

З незапам'ятних часів людина навчилася добувати вогонь. Його користь очевидна, але не можна забувати про страшні наслідки пожеж, щорічно забирають тисячі людських життів. Більшість трагічних випадків можна було уникнути, дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки.
Вам знадобиться
  • - детектори диму;
  • - охоронно-пожежна сигналізація;
  • - вуглекислотні вогнегасники;
  • - схеми пожежної евакуації.
Інструкція
1
Встановіть детектори диму в кімнатах і підсобних приміщеннях вашого будинку. Регулярно перевіряйте їх працездатність і своєчасно замінюйте акумулятори. Виділіть кошти з сімейного бюджету на установку автоматичної охоронно-пожежної сигналізації та системи гасіння. У разі загоряння, пристрої передадуть інформацію про нинішньому пожежу, запустять автономні установки гасіння полум'я і видалять задимленість.
2
Придбайте вуглекислотні вогнегасники, практично не залишають слідів після свого використання. Обладнайте пристроями кожну кімнату, кухню, гараж і регулярно контролюйте їх працездатність. Перебуваючи під рукою, вогнегасники допоможуть вам оперативно ліквідувати невеликі джерела загоряння, які здатні перерости у великий пожежа за час пошуку засобів гасіння.
3
Не використовуйте одночасно електричні прилади високої потужності. Не перевантажуйте розетки та подовжувачі. Будьте уважні, працюючи з нагрівальними пристроями та горючими речовинами. Пам'ятайте, що кухня - саме пожежонебезпечна приміщення у вашому будинку. Наготовлюючи їжу на вогні, стежте за нею і за тим, щоб протяг не згасили полум'я плити.
4
Утримуйте в порядку дроти побутових електричних приладів, виключіть можливий контакт з ними домашніх тварин. Дотримуйтесь відстань між нагрівальними елементами і стінами будинку. Не сушіть речі, використовуючи не призначені для цього пристрою.
5
Не забувайте погасити палаючий сірник після розпалу плити або духовки. Врахуйте, що куріння в будинку - основна причина пожеж. Не проводьте в квартирі хімічні експерименти. Пам'ятайте, що будинок не місце для петард, бенгальських вогнів та святкових салютів на новорічній ялинці.
6
Поясніть дітям небезпеку гри з сірниками і запальничками. Дитині необхідно знати про властивість збільшувального скла і можливості легкого займання деяких сучасних матеріалів від звичайної електричної лампи.
7
По можливості розробіть два евакуаційних шляху з кожного приміщення. Намалюйте схеми виходу і ознайомте з ними всіх членів сім'ї. Якщо в будівлі є верхні поверхи, встановіть для них пожежні сходи.
8
Проживаючи в сільській місцевості або перебуваючи на відпочинку, не розводьте багаття в лісах або при сильному вітрі. Без гострої необхідності не спалюйте сміття на своїй садовій ділянці. Пам'ятайте, що легше попередити пожежу, ніж його загасити.
9
Навчіть домочадців діям при пожежі. Поставтеся серйозно до спільних занять з захисту органів дихання, використанню вогнегасників, визначенню нагріву двері перед її відкриттям. Не забувайте, що нескладні навички знадобляться в екстремальних ситуаціях і допоможуть врятувати життя близьких вам людей.