Як виростити капусту.

Отримати хороший урожай білокачанної капусти можна навіть на невеликому присадибній ділянці, але за умови, що ви будете регулярно доглядати за рослинами. Найголовніше - дотримуватися нескладних правил посадки, поливу та підгодівлі.
Інструкція
1
Купіть насіння в садівничому магазині. Капуста буває ранньої, середньостиглої та пізньої. Смакові якість залежать від сорту, але не сильно різняться. Уважно вивчіть інформацію на упаковці - це допоможе вам зробити правильний вибір. У разі виникнення складнощів проконсультуйтеся з продавцем або з більш досвідченим садівником.
2
Обробіть насіння протягом 20 хвилин в теплій воді - температура повинна бути близько 50 градусів. Потім відразу ж помістіть їх в холодну рідину, в яку додана марганцівка. При бажанні можете замочити насіння в розчині, стимулюючому подальше зростання. Підійде «Епін», «Сілк» або «Гумат».
3
Посійте насіння в теплицю або в торф'яні горщечки, які можна поставити вдома на стіл або на підвіконня. Ранню капусту рекомендується висівати на початку березня, середньостиглу в середині квітня, а пізню наприкінці березня або на самому початку квітня. Ці терміни оптимально підходять для середньої смуги Росії.
4
Підтримуйте в парнику температуру +20 ° С, а також стежте за тим, щоб грунт не пересихала. Інакше молодим сходам буде складно пробитися крізь грунт, що може викликати загибель рослин. Слідкуйте і за тим, щоб волога не застоювалася. Раз в тиждень проводите полив слабким розчином марганцівки.
5
Через 2 тижні після появи сходів распікіруйте розсаду або просто приберіть зайві рослини - відстань між кожним кущиком капусти повинно бути 4-5 см. Можна висадити її у відкритий грунт, але доведеться щодня прикривати ковпаками з целофановою плівки.
6
Капуста дуже добре реагує на підгодівлю. Поливайте рослини розчином сечовини, коров'яком або іншими видами добрив. Але строго дотримуйте рекомендовану дозу, яку можна уточнити на упаковці. Також необхідний регулярний полив - щовечора або кілька разів на день в жарку погоду.
7
Обробляйте капусту 2-4 рази за літо комплексними засобами від різних шкідників. Купити їх можна в магазинах у вигляді ампул, порошків і таблеток, які слід розводити водою.
8
Збір пізньої капусти проводите після перших заморозків - вона набере не тільки максимальна вага, але і стане значно смачніше. Ранню і середньостиглу слід зривати у міру дозрівання. Дивіться, щоб качан був щільним.