Що відрізняє ноутбук від нетбука.

Ноутбук і нетбук мають цілий ряд відмінностей, які стосуються їх зовнішнього вигляду, зручності у використанні, технічних характеристик і т.п. Розуміючи різницю між цими пристроями, набагато легше вибрати найбільш підходяще з них.
Ноутбуки та нетбуки розрізняються в першу чергу розміром. Діагональ екрану нетбука, як правило, не перевищує 11 дюймів, в той час як ноутбук може мати діагональ 15, 17, 19 дюймів і навіть більше. Невеликі розміри - це одночасно і гідність, і недолік. З одного боку, нетбуки мають порівняно невелику масу, що робить їх більш зручними і мобільними, та й велика сумка для їх перевезення не потрібно. З іншого боку, невеликий екран значно обмежує можливості. Зокрема, дивитися фільми і працювати з зображеннями, таблицями та ін. На нетбуці не дуже зручно. Також слід врахувати, що невеликий розмір позначається і на клавіатурі. Деяким людям зручно натискати і на маленькі клавіші, але все ж з таким завданням успішно справляються деякі. Саме тому для роботи з текстами краще вибрати ноутбук з великою клавіатурою. Також через маленьких розмірів корпусу в нетбуці відсутній оптичний привід, в той час як в ноутбуках він, як правило, є. Відрізняються також технічні характеристики цих пристроїв. Ноутбуки зазвичай мають більш потужний процесор і відеокарту, що робить їх зручним обладнанням для роботи з графічними редакторами. Продуктивність нетбуків нижче, а відеокарта і процесор - слабше, проте для роботи з текстами або перегляду сайтів цей пристрій годиться. Також нетбуки, як правило, відрізняються більш низькою якістю звуку і меншим об'ємом пам'яті. Набір роз'ємів в них мінімальний, в той час як до ноутбуків часто можна підключати велику кількість устройств.Разлічіе є і в програмному забезпеченні. В першу чергу слід враховувати, що список операційних систем, які можна встановити на ноутбук, ширше. Для нетбуків доводиться вибирати урізані версії ОС, не розраховані на високу продуктивність. Деякі програми в силу особливостей нетбука можуть не запуститися на цьому пристрої, в той час як на ноутбуках вони працюють нормально.І, нарешті, ноутбук відрізняється від нетбука вартістю. Незважаючи на те, що асортимент цих пристроїв широкий, і вони представлені в різних цінових категоріях, в середньому нетбук коштує дешевше.
Нетбуки відносяться до підкласу ноутбуків, проте вони мають значно меншим дисплеєм і обмеженим набором характеристик через їх невеликого розміру. Найчастіше нетбуки є більш зручним засобом для роботи поза домом, ніж ноутбуки, завдяки деякій кількості об'єктивних чинників.

Розмір

Розмір нетбука значно менше, ніж аналогічний показник у ноутбуків. Нетбуки позиціонуються як більш легкі пристрої, які легше переносити в порівнянні з ноутбуками. Портативні комп'ютери значно легше своїх повноформатних лептопів, вони легко поміщаються в сумку середніх розмірів і найчастіше не потребують додаткового чохлі.

Продуктивність

Через менших розмірів нетбуки володіють більш скромними показниками продуктивності. Виготівники пристроїв змушені зменшувати розмір використовуваних комплектуючих і розробляти нові технології взаємодії між елементами комп'ютера. Внаслідок цього потужність пристрою значно падає в порівнянні з ноутбуками - нетбуки практично не здатні запускати складні графічні додатки з-за малопотужної вбудованої в пристрій відеокарти, яка здатна лише відтворювати відеофайли і виводити зображення на екран.Такім чином, функція даних пристроїв - робота з офісними документами , перегляд сторінок в інтернеті, запуск додатків для графічного редагування і простих ігор.
Процесор в таких пристроях також працює на базі спеціальних технологій, значно обмежують потужність.

Харчування

Обмеження потужності позитивно впливає на час роботи нетбука без підключення до мережі живлення. Сучасні пристрої здатні автономно працювати без необхідності зарядки більше 4-6 годин, що значно вище аналогічних показників ноутбуків.

Інші відмінності

Нетбуки мають меншу кількість USB-портів для підключення додаткових аксесуарів - як правило, не більше 3-х роз'ємів. Пристрої мають менший екран, який рідко має дозвіл HD через обмеження відеокарти. Важливою відмінністю нетбуків є їх ціна, яка може починатися від $ 200 і не перевищувати $ 1000.
Існує великий модельний ряд апаратів, які оснащені ударо- і вологозахисними корпусами.
Нетбуки ідеально підійдуть людям, які часто працюють в інтернеті. Завдяки наявності всіх необхідних інтерфейсів для доступу до інтернету (Wi-Fi і Ethernet), пристрій може бути використано практично в будь-якому місці, де доступна мережа. На даному апараті зручно працювати з офісними документами, його легко переносити, а тому нетбук стане незамінним для невимогливих до продуктивності комп'ютера користувачів.