Як в mathcad вирішувати рівняння.

Mathcad відноситься до тієї частини програмного забезпечення, яка пересічному користувачеві практично недоступна. І справа не у високій ціні, а в запропонованому функціоналі. Це не просто «калькулятор», а ціла середу програмування, в повній мірі освоїти яку допомагають лише кілька сотень сторінок підручника.
Інструкція
1
Використовуйте root. Це - функція вирішення рівнянь одного аргументу, що дозволяє знаходити значення виду f (x) = 0. Зверніть увагу на те, що якщо ваше рівняння представлено у вигляді y = f (x), його необхідно буде перетворити або використовувати інший спосіб розв'язання.
2
Задайте параметри. Створіть два рівності, наприклад x: = 0 і f (x): = sin (x) + x + 1.2. Середа автоматично розпізнає їх як умова, після чого ви можете записати рядок root (f (x), x) =, в праву частину якої автоматично буде підставлений правильну відповідь. Дану форму постановки задачі рекомендується використовувати, якщо необхідно вирішити безліч однотипних або схожих рівнянь.
3
Вводите параметри прямо в функцію. Такий спосіб виявляється швидше, якщо потрібно порахувати єдине рівняння: приклад записується у вигляді root (sin (x) + x + 1.2,1). Крім того, ви можете обмежити область рішень, додавши ще два аргументи (числа через кому), між якими і буде проводитися пошук.
4
Задайте точність пошуку відповіді. Т.к. рішення в matchad проводиться на основі нескінченних рядів, то і кількість членів ряду можна визначити через спеціальну змінну TOL. Завдання значення в конкретному випадку проводиться як TOL: = 0.01 або будь-яке інше число. ГЛОБАЛЬ задати змінну можна в пункті «Математика» -> «Параметри» -> «Змінні» -> «Допуск збіжності». Значення слід отредактівровать також в тому випадку, якщо першого наближення не вистачає, щоб побачити різницю між парою коренів.
5
Перевірте правильність введення, якщо з'являється помилка Can not converge into a solution. Дане повідомлення означає, що рішення знайти неможливо. Це може статися якщо їх в принципі немає; корінь не влучає в область визначення; маються тільки комплексні рішення, не передбачені у відповіді; в області визначення є розриви. Найпростіше визначити помилку, побудувавши графік функції f (x) і проаналізувавши можливі конфлікти.