Як оформити дачний квітник своїми руками.

Квітник являє собою ділянку землі з висадженими на ньому декоративними рослинами. Спосіб оформлення таких елементів садового декору в чому залежить від стилю, в якому спроектований сад, розміру і розташування квітника. Для прикраси дачних ділянок, оформлених в одному з пейзажних стилів, підійде витягнутий багатоярусний квітник, званий міксбордерів.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - посадковий матеріал;
  • - щебінь;
  • - керамзит.
Інструкція
1
Знайдіть ділянку, на якій буде розміщено квітник. Для миксбордера вам буде потрібно смуга шириною від півтора до чотирьох метрів. Можете розбити квітник вздовж доріжки, забору, навколо водойми або будівлі. Який є елементом пейзажного саду миксбордер може бути звивистим і, якщо того вимагає планування, в декількох місцях перериватися доріжками.
2
Для розмітки майбутнього квітника скористайтеся піском. Цей інструмент садового дизайнера допоможе вам наочно позначити межі миксбордера і розробити розміщення рослин всередині групи. Квітник, що тягнеться уздовж стіни, можна зробити одностороннім, посадивши найбільш високі рослини на його дальньому краю. В двосторонньому миксбордере високі квіти або чагарники розміщуються по центру.
3
Підберіть садові культури для майбутнього квітника. Рослини, складові миксбордер, прийнято розміщувати в кілька ярусів і компонувати так, щоб цей квітник виглядав декоративно протягом усього літа.
4
Основою композиції зробіть високі багаторічники. Можете використовувати в цій якості в'юнкі рослини на опорі або декоративні чагарники на зразок барбарису, чубушника, глоду, гортензії або бузку. Якщо ширина ділянки, відведеної під квітник, не дозволяє посадити декоративні чагарники, віддайте перевагу дельфініум, клопогону або Бузульник. Для створення верхнього ярусу миксбордера також підійдуть високі лилейники.
5
Перед високими рослинами або по обидві сторони від них, якщо миксбордер двосторонній, розмістіть нижчий ярус. Для нього підійдуть тюльпани, чорнобривці, айстри і крокуси. Поєднання культур, квітучих в різний час, дозволить вам отримати групу, що відрізняється декоративністю протягом усього літа.
6
На самому нижньому ярусі квітника посадите почвопокровние рослини: низькорослі види гвоздик і флоксів, очитки і ломикаменю.
7
Однотонна смуга додасть Миксбордер завершеність. Можете створити такий елемент, розмістивши вздовж квітника смугу дрібного щебеню або керамзиту. В якості обрамлення квітника підійде низькоросла газонна трава. Якщо в миксбордере зібрані рослини, характерні для сухих кам'янистих грунтів, підходящим оформленням для нього послужить бордюр з каменів.
Дача для міських жителів є оазисом природи і отдохновеніє для очей. Далеко не всі використовують свої ділянки для городництва, замість грядок вони розбивають клумби і газони з яскравими духмяними квітами.
Дача повинна бути барвистим і затишним місцем, тоді вона буде відволікати вас від усіх тривожних думок. Підберіть ті квіти, які вам подобаються. Спробуйте створити композиції з декількох рослин. Щоб перетворити свою дачу в даний прикраса, спробуйте створити з квітів певний малюнок. В цьому випадку вам знадобляться рослини певних оттенков.Еслі окрім квітів на дачі будуть і інші рослини, що вимагають вашого часу і турботи, тоді слід вибрати невибагливі квіти. Вони не віднімуть у вас багато часу, тому ви можете спокійно займатися іншими справами. Квіти повинні добре переносити посуху, бути стійкими до шкідників і різних захворювань. Вони також не повинні вимагати додаткового догляду: підв'язки і обрезкі.Постарайтесь підібрати багаторічні квіти. Вони вимагають набагато менше робіт по догляду, тому що їх можна посадити тільки один раз, і вони будуть радувати вас багато сезонів. Такі рослини сильніше однорічних і краще переносять посуху або «конкуренцію» з бур'янами. У багаторічних квітів тільки один «вибагливий» сорт - рози.Для дачі відмінно підходять різні лілії. У цих квітів є безліч сортів, які відрізняються забарвленням, формою пелюсток, висотою, запахом і терміном цвітіння. З такого різноманіття ви обов'язково виберіть саме ті квіти, які вам більше підходять. На упаковці з цибулинами повинні бути зазначені всі параметри.Обратіте увагу на клематиси. Це багаторічні ліани, вони дають велику кількість пагонів, які можуть досягати чотирьох метрів. Клематиси рясно цвітуть з червня по жовтень, одна рослина може мати приблизно 500 квіток. Ці ліани відмінно підходять для прикраси огорожі, стіни або беседкі.Не забудьте про ранньовесняних квітах. До них відносяться тюльпани, нарциси, крокуси, гіацинти і т.д. Цибулини слід садити в жовтні. Мінус цих рослин - вони недовго цвітуть. Зверніть увагу на інші багаторічні рослини: жоржини, півонії, гладіолуси (потрібно підв'язка). До осінніх квітів відносяться хризантеми, які відрізняються невибагливістю та різноманіттям.