Як орати плугом.

Будь-якому власникові заміського ділянки відомо, наскільки важкою є обробка грунту. Для полегшення праці застосовується такий пристрій, як мотоплуг. За допомогою нього можна орати грунт, а також виконувати багато інших видів робіт.
Інструкція
1
Вийміть з корпусу плуга транспортувальні колеса, після чого встановіть на нього грунтозацепи. Якщо в комплект входять додаткові вантажі, надягніть їх теж. Підготуйте два дерев'яні бруски висотою близько 120 мм. Встановіть на них плуг.
2
Відрегулюйте спеціальним болтом опорну основу плуга. Переконайтеся, що вона паралельна поверхні землі. За допомогою контргаек зафіксуйте болт. Зробити це необхідно, щоб під час оранки не послабити гвинт, і не порушилася регулювання.
3
Встановіть в центрі регулювального гвинта кермо механічного плуга. Для оранки це положення буде найбільш зручним. Визначте візуально центральну вісь ділянки, яка призначена під оранку. На початок осі поставте плуг. Наріжте борозну, намагаючись, щоб її лінія була рівна.
4
Розгорніть плуг на краю ділянки, встановивши його так, щоб праве колесо було навпаки готової борозни. Ведіть плуг по її краю, не допускаючи відхилення в сторону. Подібний метод оранки носить назву «в свал». Він дозволяє отримати акуратно й ретельно зораний ділянку, оскільки відкидається плугом земля буде формувати прямі борозни і гребені. Також при такому методі оранки можна досягти оптимальної глибини оранки і зменшити навантаження на двигун.
5
Намагайтеся вести плуг рівно, не навалюючись на нього і не чинячи тиск на кермо. Керуйте їм так, щоб мотоблок перебував під невеликим ухилом до плуга (приблизно в 10 градусів). Так ви заощадите паливо і полегшите роботу пристрою. Особливо уважно стежте, щоб не сталося перегрівання двигуна машини. Якщо відбувається втрата потужності, і ви помічаєте якісь збої в роботі пристрою, заглушите двигун, після чого залиште остигати на 30-40 хвилин. Після закінчення цього терміну продовжите виконання земляних робіт.