Як оформити обкладинку.

Магазини канцелярського приладдя пропонують нам величезний вибір всіляких обкладинок для зошитів, книг і блокнотів. Але, як правило, ці обкладинки зроблені з поліетилену. Вони практичні і чудово захищають книги і зошити від зовнішніх впливів, проте іноді так хочеться чогось, більш душевного і витонченого! В цьому випадку ви можете зшити таку обкладинку своїми руками. Вам знадобиться трохи тканини, швейна машинка, ножиці, фантазія і терпіння.
Інструкція
1
Підберіть тканину, їх якої ви будете шити обкладинку . Можна взяти для лицьового боку один вид тканини, а для виворітного - інший. Тканина не повинна тягнутися, інакше робота вийде не надто акуратною.
2
За допомогою лінійки виміряйте книгу або зошит, для якої збираєтеся зробити обкладинку . Викрийте дві деталі, однакові за розміром. Один - для лицьової сторони, а другий для підкладали. Щоб правильно розрахувати розміри, керуйтеся наступними формулами:
3
Висота прямокутників дорівнює висоті книги або зошити + 2 см для припусків на шви + 0,5 см на облягання. Довжина прямокутників дорівнює подвоєною ширині книги або зошити + ширина корінця + дві ширини одвороту + 0,7 см на облягання + 2 см для припусків на шви.
4
Прямокутники з'єднайте один з одним лицьовими сторонами і закріпіть шпильками з коротких сторін. Припуски на шви ображати і пропрасуйте праскою.
5
Тепер складіть прямокутники виворітними сторонами один до одного. Місця згинів гарненько пропрасуйте - вони і будуть швами. Ширину, яку ви залишили при розкрої на відворот, відігніть на лицьову сторону. Скріпіть шпильками.
6
Відверніть підкладку вліво, щоб вона розташувалася над шпильками. Тепер всі деталі скріпіть шпильками, а допоміжні булавки приберіть. Ті ж самі процедури виконайте з усіма кутами майбутньої обкладинки.
7
Стачайте обкладинку по довгим сторонам. На нижній стороні залиште отвори - щоб обкладинку можна було вивернути на лицьову сторону.
8
Обріжте припуски на шви, куточки зріжте навскоси. Зшийте короткі сторони. На них отворів залишати не потрібно.
9
Виверніть обкладинку на лицьову сторону і пропрасуйте праскою всі шви. Акуратно, вручну зашейте отвір, який ви залишали для вивертання.
10
Якщо необхідно, прикрасьте обкладинку якими-небудь декоративними елементами - наприклад, аплікаціями, вишивками, малюнками по тканині і т.д. Після завершення роботи можете вставити в обкладинку книгу, блокнот чи зошит. Робота закінчена!