Як відучити кошеня кусатися і дряпатися. Як заспокоїти кошеня.

Котенок приносить в дім радість, затишок, веселу і живу атмосферу - але радість від появи маленького живої істоти може захмарюватися його невихованістю і поганими манерами, оскільки кошеня ще не навчений правилам поведінки. Найбільше господарів засмучує, коли кошеня дряпає і кусає їх, наносячи тілесні ушкодження. Щоб справитися з цією проблемою, ви не повинні звинувачувати кошеня в тому, що він навмисно завдає вам шкоди - це не так. Спробуйте розібратися, в чому причини того, що кошеня кусається і дряпається.
Інструкція
1
Є кілька причин котячої агресії. Якщо кошеня погано себе почуває, або у нього щось болить, він буде проявляти агресію до людей, що наближається до нього. Обстеження у ветеринара допоможе з'ясувати, чи складається причина агресії в хвороби.
2
Також кішки нерідко проявляють агресію, коли лякаються. У разі переляку кішка негайно починає захищатися - тому визначте, що саме налякало кішку, і усуньте причину страху.
3
Можливо, кішка агресивна, бо бачить у сусідів або у дворі інших кішок, яких вважає своїми суперниками і конкурентами. В цьому випадку вона, не маючи можливості нападати на противника, нападає на своїх господарів.
4
Усуньте причини такої поведінки - закрийте вікна шторами, не дозволяйте кішці постійно сидіти на балконі, з якого вона може бачити інших тварин. Також ви можете дати кішці спеціальні заспокійливі.
5
Найчастіше кішки кусають і дряпають господарів, коли занадто захоплюються грою. Кошеня ще не знає, як потрібно себе вести, і тому, граючи з вами, мимоволі може заподіяти вам біль. Тут ви можете усунути проблему тільки шляхом планомірного виховання кошеня. Дайте йому зрозуміти, що дряпати і кусати можна спеціально призначені для цього іграшки та когтеточки, а ваші руки кусати неприпустимо.
6
Грайте з кошеням, пропонуючи йому різноманітні іграшки - таким чином, він звикне, що об'єкт для гри - це не ваше тіло, а сторонній предмет. Граючи з кошеням, дозволяйте йому полювати на іграшку, шукати її і приносити вам, а після гри не забувайте заохотити кошеня ласощами.
7
Якщо кошеня все ж вкусив вас, не смикав, а посуньте укушенную руку в сторону пащі кішки. Рухаючись у напрямку до неї, а не від неї, ви викличете у кішки подив, і вона відпустить вас. При укусі видавайте гучні звуки, які можуть дати зрозуміти кошеняті, що він чинить невірно.
Домашні вихованці роблять будинок більш затишним і гостинним. Але при привчанні будь-якої тварини, особливо кота , до правил життя в будинку або квартирі особливу увагу слід приділити вихованню молодого тваринного і позбавлення його від шкідливої звички дряпати все підряд. Це дозволить зберегти в цілісності ваше тіло, а також членів вашої родини і гостей. До того ж не постраждають одяг, меблі та інші предмети інтер'єру квартири або будинку.
Інструкція
1
Пам'ятайте про те, що кішка або кіт в будинку - це зовсім не собака, тому дресирування і особливих покарань бути не повинно, оскільки тварина здатне запам'ятати і виконувати тільки ті дії, які для нього приємні. Їх і слід закріплювати.
2
Беріть частіше маленького кошеняти на руки - так людина не буде у тварини асоціюватися з агресією та іншими негативними для нього явищами.
3
Грайте з молодим котом чи кішкою, використовуючи при цьому улюблені іграшки тварини, але при спробі пухнастого улюбленця випустити кігті слід припинити гру і строго сказати: «Не можна!».
4
Не дозволяйте тварині навіть жартома дряпати вас або меблі - ця звичка легко вкорінюється, а змусити кота забути її дуже складно. Якщо це все ж сталося, ніколи не бийте тварина, а просто залиште його в приміщенні, де він нічого не зможе зіпсувати.
5
Не беріть кота на руки в тому випадку, якщо він всім виглядом показує, що цього не хоче. Кот в будинку - не іграшка для розваги, а жива істота, якому вимагається власний простір і деяка свобода. Не намагайтеся гладити захворіла тварина, так як в такому стані кіт практично всі дії сприйматиме як агресію.
6
Постарайтеся принести в свій будинок молоде (краще - зовсім ще маленьке) тварина, для якого це житло буде першим і найголовнішим у його житті. Легше відучити кота дряпатися тоді, коли він буде ще молодим або кошеням, адже переучувати вже доросла тварина набагато складніше.
7
Пам'ятайте про те, що коту необхідно сточувати кігті (це обов'язково для тварин, які не виходять за межі житла), тому купите в зоомагазині спеціальну когтеточку, що представляє собою відрізок дерева, обмотаний спеціальною ниткою, яка своїм запахом привертає котів. Якщо немає можливості купити - можна зробити її самостійно з дошки, обтягнутою щільною тканиною. Для залучення до цього саморобному спорудженню кота купите для нього котячої м'яти і ушийте всередину когтеточки.
8
Задумайтесь про крайні заходи (видалення кігтів тварині в умовах ветеринарної клініки) тільки у виняткових випадках, коли всі інші способи випробувані, а потрібного результату не досягнуто. Адже така процедура з видалення кігтів чревата для кота інфекціями лапок.
Корисна порада
Якщо ви всерйоз задумалися над тим, як відучити кота дряпатися, то слід пам'ятати, що кігті і зуби - це засоби захисту тваринного, які використовуються домашнім вихованцем при найменшій загрозі і постійно відростають.