Як поставити японську альтанку на дачі.

Дача - в першу чергу місце відпочинку. Тому все, що ви побудуєте на своїй ділянці, повинно бути не тільки функціональним, але і радувати око. В першу чергу це стосується будівель. Альтанка в японському стилі поєднує в собі мінімалізм і елегантність. Зараз багато будівельних фірм виконують подібні замовлення «під ключ», але при бажанні та наявності будівельних навичок побудувати таку альтанку можна і своїми руками.
Вам знадобиться
  • - брус;
  • - рейки;
  • - дошки;
  • - столярні інструменти.
Інструкція
1
Виберіть відповідне місце бажано таке, з якого відкривається найкращий огляд. Якщо ділянка невелика, краще, якщо з альтанки буде видна вся територія. На великій ділянці поставте альтанку так, щоб можна було милуватися будинком і тим, що знаходиться біля нього. Дуже добре, якщо ви запланували фонтан або невеликий басейн. Його сусідство з альтанкою дуже доречно.
2
Продумайте розташування відносно сторін світу. У альтанки в японському стилі є суцільна стіна. Краще, якщо вона буде південної. Паралельно їй розташуйте опори навісу. Вийде, що вони будуть направлені із заходу на схід. Таке розташування зручно і в інших відносинах - в альтанці буде тінистий ділянку в будь-який час дня.
3
Уважно поставтеся до вибору матеріалу. Звичайно, дуже заманливо побудувати альтанку з очерету та вощеного паперу, як це часом роблять в Японії. Але врахуйте різницю погодних умов. Очеретяна альтанка прослужить один сезон. Тому зробіть її з твердих деревних порід або навіть з каменю. Правда, останній варіант не дуже зручний. Елементи інтер'єру робляться з того ж матеріалу, що і сама альтанка. Сидіти ж на голих кам'яних лавках не варто навіть в спекотний літній день. Можна, звичайно, використовувати подушки, але це буде порушенням японського стилю, який не терпить нічого зайвого.
4
Вирівняти майданчик. Для розмітки накресліть на землі квадрат або прямокутник, ретельно вивіривши кути, які повинні бути строго прямими. Вкопати кутові опори. Відстані між ними розділіть на 6-8 рівних частин і вкопати більш тонкі вертикальні рейки. Опори і додаткові рейки повинні бути однакові по довжині.
5
Розділіть кожну опору по висоті на 4-6 рівних частин. Точно так же розмітьте і вертикальні рейки. Це необхідно, щоб поперечки розташовувалися строго горизонтально. Закріпіть поперечки. «Скелет» альтанки у вас готовий.
6
Дах альтанки в японському стилі зазвичай робиться високою четирехскатной. Вона може бути взагалі без жодних прикрас або з невеликою «башточкою». Альтанка не повинна бути строкатою. Переважно темні тони.
7
Для японської альтанки необхідно підібрати відповідну меблі. Це можуть бути невисокі дерев'яні лавки. Доречний і низький столик. Якщо вам все-таки хочеться щось постелити на підлогу, нехай це буде очеретяна рогожа.
8
Ще одна відмінна риса японського стилю - всі будови ідеально вписуються в ландшафт. Можна влаштувати поряд сад каменів. В ідеалі вони повинні розташовуватися в строго визначеному порядку. Але якщо ви не дуже добре розбираєтеся в тонкощах японської філософії, просто покладіть кілька невеликих красивих каменів так, як вам подобається. В альтанці і біля неї вам перш за все повинно бути комфортно.
9
Прагнення до мінімалізму, настільки характерне для японського стилю, не заважає прикрасити альтанку зеленню. Навколо неї можна посадити плющ та інші виткі рослини. Розташуйте їх так, щоб з часом вони обвили опори. Поруч можна посадити кілька витончених дерев. Дуже добре виглядає модрина, але може бути і сосна, і зливу, і інше дерево, приємне вашому погляду і комфортно зростаюче у вашому кліматі.