Як пройшла Олімпіада 2006 року в Турині.

У Турині з 10 по 26 лютого 2006 проходили ХХ зимові Олімпійські ігри. На той момент Італія вже вдруге стала господинею Олімпіади: вперше Ігри пройшли в цій країні в 1956 році.
Участь у туринської Олімпіаді взяли 1627 спортсменів і 1006 спортсменок з 80 країн, притому найчисленнішою виявилася збірна Америки, що включала в себе 211 осіб. У рамках заходу проводилися змагання у 15 видах спорту: бобслей, лижні гонки, біатлон, керлінг, фігурне катання, хокей, сноубординг, скелетон, гірськолижний, санний і ковзанярський спорт, фрістайл, лижне двоборство, шорт-трек і стрибки на лижах з трампліна. Всього було розіграно 84 комплекти медалей.Зімнюю Олімпіаду в Турині урочисто відкрив президент Італії Карло Адзеліо Чампі. В рамках церемонії Олімпійську клятву від імені всіх суддів дав Фабіо Бьянкетті, а від імені всіх спортсменів - Джорджіо Рокка. Олімпійський вогонь урочисто запалила Стефанія Бельмондо. Спортсмени-учасники розташувалися в Олімпійських селах в Туріні, Сестриере і Бардонеккіі.Наібольшего кількості нагород за результатами Олімпіади удостоїлися спортсмени з Німеччини. Вони завоювали 29 медалей, серед яких 11 золотих, 12 срібних і 6 бронзових. Найкраще німці проявили себе в біатлоні: з 30 розіграних медалей вони змогли завоювати 11, а з 10 гонок зазнали поразки всього в одній. На змаганнях з бобслею спортсмени з Німеччини завоювали всі три золоті медалі. Друге місце за кількістю нагород посіла Америка, отримавши по 9 золотих і срібних і 7 бронзових медалей, притому спортсмени найкраще виступали на змаганнях з керлінгу в жіночій кваліфікації, з ковзанярського спорту в дистанції на 500, 1000 і 5000 метрів і зі сноубордингу. Росіяни посіли четверте місце, отримавши 8 золотих, 6 срібних та 8 бронзових медалей. Перші місця російським спортсменам дісталися у змаганнях з фігурного катання, ковзанярського спорту, лижних гонок та біатлону.Церемонія закриття включала в себе промову голови оргкомітету ХХ Олімпійських ігор Валентино Кастеллани, а також виступ співачки Авріл Лавін. Урочистість обстановки була дещо зіпсована, коли на сцену вибіг іспанець і спробував відібрати мікрофон у Кастеллани. Звичайно, він був затриманий представниками служби безпеки, однак цей безглуздий випадок запам'ятався спортсменам і гостям.
У 2006 році вдруге за всю історію Олімпіад зимові ігри відбулися в Італії. Рівно через півстоліття після VII зимового форуму олімпійців у Кортіна д'Ампеццо господарем XX ігор став інше місто, розташований на альпійському півночі країни - Турин. Талісманами туринської Олімпіади стали крижаний кубик Gliz і сніжок Neve, а найбільш точний смисловий переклад девізу цих ігор - Passion lives here! - Російською звучить як «Азарт живе тут!»
Вибори міста для XX зимових ігор відбулися за новою схемою. Щоб уникнути повторення скандалів з підкупом членів МОК, якими супроводжувалися попередні два голосування, Міжнародний олімпійський комітет не посилав своїх представників до країн-кандидатів. З шести поданих заявок було відібрано дві, і в традиційному голосуванні Турин переміг швейцарський Сьон.Вибор міста зимової олімпійської столицею дав потужний поштовх його розвитку - крім 65 спортивних об'єктів в Турині було побудовано метро і оновлена транспортна інфраструктура, а загальні вкладення в розвиток міста склали 1 , 7000000000 евро.Традіціонная церемонія відкриття за участю майже 2700 олімпійців з 80 країн відбулася 10 лютого 2006 року, і президент Італії Карло Чампі оголосив XX зимові ігри відкритими. Спортивна програма до цього року вже включала 84 дисципліни в 15 видах спорту, яким був привласнений статус олімпійських. Першим і другим чемпіонами в Турині стали німці - це були біатлоніст Міхаель Грайс і лижник-двоєборець Георг Хеттих. Всього німецькі спортсмени завоювали на цих іграх 29 медалей - більше ніж хто-небудь ще. Другими в медальному заліку виявилися американці - 25 нагород. Росіяни виступили не так успішно як очікувалося, але на їхньому рахунку було чимало нагород - по 8 золотих і бронзових, 6 серебряних.В виступах в окремих видах спорту примітним було домінування південно-корейських ковзанярів в шорт-треку - лише двічі вони пропустили суперників на верхню щабель п'єдесталу, завоювавши шість золотих, три срібних і бронзову нагороди. Всі інші члени корейської олімпійської команди додали до цього числа лише одну бронзову медаль.Как і на більшості останніх олімпіад не обійшлося в Турині без допінг-скандалів, які цього разу включали навіть поліцейський рейд в олімпійське селище і втечу звідти двох австралійських спортсменів та їх тренера . З тієї ж причини російську біатлоністку Ольгу Пильову позбавили срібної нагороди, а бразильського бобслеїста Армандо Дос Сантоса не допустили до змагань.