Як захистити собаку від кліщів влітку.

Кліщі небезпечні не тільки для людей, а й для собак. Тварина не хворіє енцефалітом, але заражається не менше небезпечним захворюванням - пироплазмозом. Навіть при своєчасному лікуванні домашнього улюбленця можна втратити, тому рекомендується проводити профілактичні заходи.
Вам знадобиться
  • - антипаразитарний нашийник;
  • - спрей від кліщів;
  • - краплі від паразитів.
Інструкція
1
Одягніть на собаку антипаразитарний нашийник, який можна купити в зоологічному магазині. Звичайно, він не може захистити на сто відсотків, але в комплексі з додатковими заходами допоможе уникнути присмоктування кліща. Вивчіть інструкцію по застосуванню і не забувайте вчасно міняти нашийник.
2
У продажу можна зустріти спреї і краплі, які відлякують кліщів. Наносити засіб необхідно на холку тварини в період ранньої весни, коли на вулиці ще лежить сніг. Через кілька днів препарат вбереться в шкіру і розподілиться в фолікулах. Виділяється аромат і буде відлякувати паразитів.
3
Перед походом на природу обробіть шерсть тварини аерозолем, який допомагає захиститися від нападу кліщів. Зазвичай засіб володіє комплексною дією: відлякує мошок, комарів та інших комах. Слідкуйте за тим, щоб аерозоль не потрапив в очі.
4
Обов'язково огляньте тварину на наявність кліщів по приходу з прогулянки, якщо ви були в місцях, де ростуть дерева і трава. Якщо ви виявили паразита, спробуйте його видалити самостійно або відведіть пса в ветеринарну клініку. Попередньо обробіть кліща олією - краще машинним. Обмотайте голову і акуратно розхитати круговими рухами, потім витягніть. Змастіть місце укусу спиртом або йодом.
5
Слідкуйте за загальним станом собаки. Якщо раптом почала підвищуватися температура, пропав апетит, тварина стала млявою і постійно лежить, а також змінився колір сечі - терміново викликайте ветеринарного лікаря або самостійно відвезіть пса в клініку. Йому потрібна допомога, інакше можлива загибель домашнього улюбленця.
Зверніть увагу
Намагайтеся уникати прогулянок ранньою весною в ендемічних районах, особливо в тих місцях, де росте багато березових дерев і трави. В середині літа ризик укусу значно скорочується.