Як грамотно створити газон на своїй присадибній ділянці.

Від правильного пристрою газону багато в чому залежить, чи буде цей елемент ландшафтного дизайну багато років служити прикрасою вашого ділянки. Грамотне створення радує око зеленої галявини включає в себе вибір трав'яної суміші, підходящої для потрібного вам типу газону, підготовку ґрунту та посів.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - препарат «Раундап»;
  • - дренаж;
  • - геотекстиль;
  • - пісок;
  • - газонна решітка;
  • - садовий каток.
Інструкція
1
Перед початком робіт в саду виберіть тип газону, який збираєтеся влаштовувати. Для присадибних ділянок найчастіше рекомендуються садово-паркові декоративні варіанти. По такому газоні можна ходити, хоча він не призначений для великих навантажень. В трав'яної суміші можуть бути присутніми вівсяниці лугова і овеча, стоколос безостий, тонконіг лучний, однорічний і багаторічний райграси. Візуально оживити і урізноманітнити зелене покривало газону допоможе вкраплення білої конюшини.
2
Якщо ви збираєтеся упорядковувати площадку для багатолюдних вечірок або спортивних ігор, віддайте перевагу спортивному газону або трав'яний суміші для дитячого майданчика, яка включає в себе рослини з м'якими листям. Обидва ці варіанти стійкі до витоптування і розривів. На спортивному газоні ростуть тонконіг лучний, лугова і червона вівсяниці, багаторічний райграс. Для дитячого майданчика підійде тимофіївка лугова, багаторічний райграс, їжака збірна, костриця лучна і кілька видів конюшини.
3
Якщо для пристрою газону залишився затінений ділянку саду, засейте його мітлиця побегообразующая. На жаль, подібний газон гратиме чисто декоративну роль, часто гуляти по ньому не рекомендується.
4
Очистіть ділянку саду, призначений для газону, від сміття, кореневищ багаторічних бур'янів і непотрібного чагарника. У боротьбі з бур'янами рослинами допоможе обробка розчином препарату «Раундап», приготованим з розрахунку 100 мм препарату на 10 л води.
5
Зніміть верхній шар грунту і насипте дренаж товщиною від 10 до 20 см. У цій якості можна використовувати гравій або биту цеглу. Товщина дренажного шару залежить від навантаження, яке буде випробовувати газон. Якщо на вашій зеленій галявині будуть паркуватися автомобілі, товщина дренажу повинна скласти 30 см.
6
Поверх утрамбованого дренажу покладіть шар крупного піску товщиною 10 см. Для газонів з великим навантаженням і товстим дренажним шаром між ним і піском буде потрібно прошарок з геотекстилю.
7
Поверх піску укладіть родючий грунт, товщина шару якої складе від 10 до 15 см. Для садово-паркового газону насипте двадцятисантиметровий шар. Для пристрою паркувального газону покладіть на пісок секції газонної решітки, поверх якої можна насипати землю. Утрамбуйте шар ґрунту садовим катком. Підготовлену землю рекомендується витримати під паром протягом 1-2 місяців.
8
Ще раз видаліть бур'яни, розпушіть і прікатайте грунт. Рясно полийте майбутній газон.
9
На наступний день розпушіть верхній шар грунту за допомогою грабель і посійте трав'яну суміш. Для декоративного газону буде потрібно від 20 до 40 грам насіння на квадратний метр, для ділянок з більш сильним навантаженням - від 40 до 80 грам. Прікатайте насіння катком і полийте, надівши на шланг розсіювач.