Як пройшла Олімпіада 1916 року в Берліні.

У 1916-му році в місті Берліні, столиці Німеччини, мали відбутися чергові Олімпійські ігри. Німецький уряд виділив для їх підготовки і проведення 300 тисяч марок - колосальну суму на ті часи. У 1913-му році в місті завершилося будівництво Олімпійського стадіону, були підготовлені ескізи медалей, призначених для нагородження призерів ігор. Олімпійські комітети багатьох країн, включаючи Росію, активно готували своїх спортсменів для участі в цій чудовій події. Але втрутилася політика.
28 червня 1914 в місті Сараєво сербський терорист Г. Принцип убив спадкоємця австро-угорського престолу ерцгерцога Франца-Фердинанда. 28 липня Австро-Угорщина, союзниця Німеччини, не отримавши позитивної відповіді на свій ультиматум, оголосила війну Сербії, яку підтримувала Росія. А далі пішла ланцюгова реакція. Через лічені дні майже всі країни Європи виявилися втягнуті в бойню Першої Світової війни. Німеччина, на території якої належало пройти Олімпійським іграм, билася проти Великобританії, Франції та Росії. Зрозуміло, виникло запитання: що робити з Олімпіадою? Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) виявився в неймовірно скрутному становищі. Адже більшість членів МОК були громадянами країн, що знаходилися в стані війни з Німеччиною! А вона, як не дивно, продовжувала підготовку до Олімпіади і явно не збиралася поступатися честь її проведення жодній іншій країні. Мало того, німці вимагали, щоб під час Олімпіади штаб-квартира МОК була в Берліні. Звичайно, на це ніхто б не согласілся.Некоторие члени МОК пропонували перенести Олімпійські ігри в інше місто нейтральної країни, наприклад, в Нью-Йорк. Але, врешті-решт, було вирішено: під час такої жахливої війни Олімпіада проводитися не може. Таким чином, спортивне свято не відбувся. Проте, щоб підкреслити значимість Олімпійських ігор, їх величезну роль в утвердженні ідеалів миру і чесного змагання, МОК прийняв рішення: увічнити номер Берлінської Олімпіади в історії. «Навіть якщо Ігри не відбулися, номер їх все одно зберігається», - так заявив П'єр де Кубертен. І з тих пір, в будь-якому довіднику, будь-якої статті, присвяченій Олімпіад, пишуть: «Ігри VI-й Олімпіади в Берліні не відбулося». Наступні, VII-і Олімпійські ігри, відбулися вже після закінчення війни, в Антверпені.
За легендами, в Стародавній Греції на час проведення Олімпійських ігор припинялися всі війни, і противники змагалися лише на спортивних майданчиках. Олімпійський рух було відроджено в останніх роках дев'ятнадцятого століття, але воно не змогло змінити нові пріоритети сучасної цивілізації. Війни тепер важливіше Олімпіад, і постійним нагадуванням про це служить цифра VI в літописі літніх ігор - це порядковий номер олімпіади, якої не було.
Право проведення літнього спортивного форуму в 1916 році Берлін отримав на 14-й сесії Міжнародного Олімпійського Комітету, яка відбулася в 1912 році в шведській столиці - Стокгольмі. Крім нього на VI літню Олімпіаду претендували грецька Олександрія, американський Клівленд, австро-угорський Будапешт і ще дві європейські столиці - голландський Амстердам і бельгійський Брюссель.В тому ж році Берлін почав підготовку до майбутньої олімпіаді, і вже наступного літа відбулося урочисте відкриття головного стадіону літніх ігор - вісімнадцятитисячним Deutsches Stadion. Однак через рік в Сараєво боснійська терорист Гаврило Принцип застрелив австрійського ерцгерцога Франца Фердинанда і цим поклав початок процесу, що призвів до краху не тільки берлінської Олімпіади, а й чотирьох імперій. Протягом 1914 і 1915 років 33 країни з різних континентів були втягнуті у війну як союзники або супротивників Германіі.Однако в 1914 році ніхто не розраховував, що бойові дії в цивілізованій Європі XX століття будуть тривати роками. Навіть після оголошення війни трьом державам Німецька Імперія продовжувала підготовку до Олімпіади, до дати початку якої залишалося ще два роки. Але конфлікт ставав все запеклішою, і в тому 1915 року німецьке Імперський Олімпійський Комітет відправив в МОК меморандум, в якому повідомляв про продовження підготовки до VI літній Олімпіаді. В цьому ж документі говорилося, що до участі в змаганнях Німеччина допустить лише спортсменів з країн-союзниць та нейтральних держав. Відповідь послідувала вельми оперативно і був озвучений главою Французького Олімпійського Комітету, який повідомив, що олімпійських ігор до 1920 року МОК проводити не будет.На цьому історія літньої Олімпіади 1916 року було завершено, але VI номер МОК залишив за що не відбулися іграми в Берліні, а наступної олімпіаді в Антверпені привласнили сьомий порядковий номер.