Як визначити пам'ять комп'ютера. Як визначити тип пам'яті в комп'ютері.

Іноді вам може знадобитися правильна оцінка можливостей вашого персонального комп'ютера , тому необхідно точно знати розмір оперативної пам'яті, адже це одна з найважливіших характеристик комп'ютера . Існує кілька способів визначення розміру оперативної пам'яті.
Інструкція
1
Перший і найбільш складний спосіб для недосвідченого користувача комп'ютера - подивитися тест пам'яті, який відбувається в процесі завантаження комп'ютера .
2
Також ви можете використовувати функціональні можливості операційної системи Windows. Спершу клацніть правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп'ютер» і в списку виберіть «Властивості». У вікні,, в розділі «Загальні» зазвичай вказується обсяг і CPU оперативної пам'яті.
3
Якщо у вас є достатньо часу на установку додаткового програмного забезпечення, то ви можете встановити програми Soft Sandra або Everest, за допомогою яких ви отримаєте максимально точні відомості про ресурси вашого комп'ютера .
4
Якщо на вашому комп'ютері встановлена операційна система Linux, то ви можете скористатися утилітою - Top. Ця програма є диспетчером всіх процесів, які відбуваються на комп'ютері, з її допомогою також можливо визначити оперативну пам'ять.
5
Якщо ваш комп'ютер знаходиться в неробочому стані, а дізнатися розмір оперативної пам'яті потрібно якомога швидше, то ви можете зняти бічну стінку системного блоку. Далі уважно подивіться на написи або наклейки, які маються на чіпах оперативної пам'яті.
Зверніть увагу
Найбільш швидким способом вважається визначення розміру оперативної пам'яті за допомогою функцій, закладених в операційну систему. Але установка додаткових програм допоможе не тільки визначити розмір оперативної пам'яті - ці програми можуть стати в нагоді вам в перспективі.
Оперативна пам'ять комп'ютера визначається ємністю оперативного пам'яті (ОЗУ). Від обсягу оперативної пам'яті персонального комп'ютера залежить його продуктивність і швидкість обробки вхідної та вихідної інформації.
Вам знадобиться
  • Початкові навички володіння персональним комп'ютером.
Інструкція
1
Для початку викличте меню "Пуск", яке знаходиться на Панелі задач, клацнувши по ньому лівою кнопкою миші один раз.
2
У меню, знайдіть рядок "Панель управління" і клацніть по ній один раз лівою кнопкою миші.
3
У вікні "Панель управління" знайдіть рядок "Система" і запустіть її, клацнувши по ній лівою кнопкою миші двічі. Перед вами з'явиться вікно "Властивості системи".
4
У вікні відкрийте вкладку "Загальні", клацнувши по ній лівою кнопкою миші один раз.
5
На вкладці "Загальні" представлені основні властивості системи (операційна система, дані користувача, виробник, назва і тактова частота процесора, а також і обсяг оперативної пам'яті).
6
Саме в останній сходинці показаний обсяг оперативної пам'яті, встановленої на комп'ютері. Зазвичай ємність оперативного пам'яті вимірюється в мегабайтах (МБ).
Корисна порада
На більшості сучасних комп'ютерів є можливість збільшення обсягу оперативної пам'яті до максимально дозволеного значення. Збільшення обсягу ОЗУ реалізується шляхом підключення додаткових плат оперативної пам'яті, які продаються в будь-якому комп'ютерному магазині.