Як почистити срібло в домашніх умовах.

Срібні прикраси, посуд і столові прилади виглядають дуже красиво. Однак благородне срібло може втратити свій привабливий зовнішній вигляд - потемніти, покритися плямами і подряпинами. Щоб цього не сталося, за дорогими штучками потрібно дбайливо доглядати - правильно зберігати, а при необхідності чистити.
Вам знадобиться
  • - чистячі серветки;
  • - рідина для чищення срібла;
  • - нашатирний спирт;
  • - мило або шампунь;
  • - м'яка губка і ватяні палички;
  • - фланель;
  • - кока-кола;
  • - сода чи зубна паста.
Інструкція
1
Найбільший ворог срібла - волога. Вона залишає на речах некрасиві темні плями. Щоб позбутися від них, обробіть поверхню виробів спеціальними серветками, просоченими миючим складом, після чого відполіруйте до блиску фланеллю.
2
Сильно забруднені прикраси та столові прилади можна замочити в чистячої рідини. Виберіть засіб вітчизняного або імпортного виробництва, занурте в нього виріб і витримайте кілька хвилин. Точна інструкція вказується на упаковці. Переконайтеся, що темні плями зникли, і насухо протріть срібло чистою ганчіркою. Рідина не тільки прибирає потемніння, але і оберігає срібні вироби від їх появи - після обробки речі покриваються тонкою плівкою, що захищає поверхню металу.
3
Гладкі речі зі срібла без вставок і покриттів можна спробувати відчистити колою. Змочіть тампон в напої і протріть виріб. Невеликі штучки можна занурити у рідину цілком - 7-10 хвилин буде достатньо.
4
Ювелірні прикраси з каменями легко очищаються за допомогою мильного розчину. Мильну стружку або шампунь розчиніть в ємності з теплою водою, влийте в суміш пару столових ложок нашатирного спирту. Замочіть виріб і акуратно потріть його, промиваючи важкодоступні місця. Зручно робити це маленькою м'якою губкою або ватною паличкою. Вичищену річ ретельно витріть і приберіть на зберігання у футляр.
5
Столове срібло можна чистити сухою содою або зубною пастою. Однак врахуйте, що ці кошти належать до абразивів і можуть подряпати поверхню. Чи не обробляйте таким способом срібло, покрите декоративним напиленням.
6
Очищаючи прикраси, не користуйтеся твердими інструментами на зразок спиць або манікюрних ножиць. Вони можуть сильно подряпати поверхню. Якщо неприємність уже сталася, несіть постраждалу річ в ювелірну майстерню - з глибокими подряпинами в домашніх умовах ви не впораєтеся.