Як пройшла Олімпіада 1980 року в Москві. світових рекордів було встановлено на олімпіаді-80.

Московська XXII Олімпіада 1980 - одна з найяскравіших в російській історії. Країна готувалася до неї шість років. І незважаючи на оголошений США і деякими іншими країнами бойкот, в історії міжнародного олімпійського руху ці ігри стали важливою віхою.
У 1980 р з 19 липня по 3 серпня в Москві пройшли Літні Олімпійські ігри (Ігри XXII Олімпіади). Вперше тоді Олімпіада відбулася в соціалістичній країні - СРСР, а також вперше - у Східній Європі. Понад 50 країн оголосили бойкот ігор через введення радянських військ в Афганістан 1979 р Але деякі спортсмени з цих країн приїхали і виступили під олімпійським прапором. У 1975-1980 рр. велася підготовка до Олімпіади, в рамках якої близько двадцяти спортивних та інших споруд були побудовані і реконструйовані. Це Центральний стадіон імені В. І. Леніна, Спортивний комплекс Олімпійський, аеропорт Шереметьєво-2, ленінградський Стадіон імені С. М. Кірова і т.д. Всього було спеціально побудовано 75 об'єктів. Напередодні ігор у цілях пропаганди на території СРСР організували олімпійські лотереї, публікацію спортивної літератури, випуск сувенірів, плакатів, марок. Олімпійський Мішка, створений дитячим ілюстратором Віктором Чижиковим, став талісманом і символом Олімпіади 1980.Соревнованія пройшли з 21 виду спорту, розіграно було 203 комплекти нагород. Найбільша кількість нагород - 114, було розіграно в легкій атлетиці, а також 78 - у плаванні. Спортсмени з 80 країн взяли участь в іграх. Деякі країни брали участь в Олімпіаді вперше у своїй історії, серед них Мозамбік, Йорданія, Лаос, Ботсвана, Ангола, Сейшели.Било встановлено 46 світових, 39 європейських і 74 олімпійських рекорду. Наприклад, радянський стрілок Мелентьев поставив рекорд зі стрільби, плавець Володимир Сальников - з плавання, Олександр Дитятин - в гімнастиці. Найстаршим учасником став болгарський яхтсмен Крастев (70 років), а наймолодшим - плавець з Анголи Жорже Ліма (13 років). Всього спортсмени СРСР і НДР завоювали більше половини всіх золотих медалей - 80 і 47 відповідно.
За право провести зимові Олімпійські ігри 2010 боролися три міста: Ванкувер з Канади, Зальцбург з Австрії і південнокорейський Пхенчхан. Після першого раунду голосування безперечним фаворитом був Пхенчхан, але в другому раунді Ванкувер випередив його з перевагою в три голоси. До цього моменту Олімпійський комітет Канади двічі подавав заявку на проведення ігор у Ванкувері, але безрезультатно.
Талісманами XXI зимової Олімпіади були три вигаданих істоти: Міга (гібрид хижого дельфіна касатки і чорного ведмедя барибал), Куатчі (щось на зразок снігової людини) і Суми - дух тварин. Церемонію відкриття, що відбулася 12 лютого, затьмарила трагічна загибель спортсмена-саночника Нодара Кумаріташвілі з команди Грузії, під час тренувального заїзду. В його пам'ять на торжестві була оголошена хвилина мовчання. Традиційна чаша олімпійського вогню на цих іграх була представлена дуже оригінально: у вигляді імпровізованих полін для лісового багаття, висуваються з-під настилу в центрі арени. Вогонь Олімпіади запалили одночасно кілька спортсменів, у тому числі один з кращих хокеїстів світу Уейн Гретцкі. При цьому через технічні неполадки один з елементів вогнища не висунувся, і тому церемонія не пройшла так, як було задумано. Спортсмени у Ванкувері, змагаючись з 12 по 28 лютого, розігрували 86 комплектів медалей у 7 видах спорту (15 дисциплін). Перспективи збірної Росії перед початком ігор розглядалися як не надто обнадійливі, з багатьох причин. На жаль, це справдилося: наша олімпійська збірна навіть не увійшла до десятки кращих команд! Перше місце впевнено зайняли господарі - канадці, які отримали 14 золотих, 7 срібних та 5 бронзових медалей. На другому місці опинилася команда ФРН, яка завоювала 10 золотих, 13 срібних і 7 бронзових медалей. Третє місце через однакової кількості отриманих золотих медалей розділили між собою збірні США та Норвегії. Наша ж команда, завоювавши три золоті (в лижному спринті у чоловіків, в чоловічому біатлоні мас-старту і в жіночій біатлонній естафеті), 5 срібних і 7 бронзових медалей, виявилася в підсумку лише на 11 місці. За всю історію нашої участі в зимових Олімпіадах це був найгірший результат. Треба зробити всі необхідні висновки, особливо з урахуванням того, що наступна зимова Олімпіада 2014 року відбуватиметься в Сочі.