Як обмежити силу струму.

При установці різної побутової апаратури нерідко доводиться регулювати і обмежувати силу вихідного струму. Стабілізовані джерела з широким спектром діапазонів вихідної напруги і регулюванням вихідного струму допоможуть вирішити цю проблему.
Вам знадобиться
  • - транзисторний регулятор напруги;
  • - перетворювач струму.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте обмежити силу струму самостійно, не застосовуючи складних приладів і професійних схем, використовуйте транзисторний регулятор напруги. Прилад допоможе обмежити або збільшити силу струму і отримати на виході необхідну потужність.
2
На вхід такого регулятора ви зможете подавати нестабілізована напругу до 40 В. На виході приладу ви отримаєте потрібну силу струму, а також зможете повністю його відключити, не вдаючись до стандартного вимикача. Віддається в навантаження максимальна сила струму буде від 10 микроампер до 3 Ампер.
3
Як основу для схеми використовуйте силовий транзистор моделі КТ №803. Вітчизняний прилад має багато аналогів, наприклад імпортний транзистор моделі 2N3055. Особливість схеми підключення - це включення транзистора VT3, який перетворюватиме і регулювати ланцюг обмеженого струму. Підключення забезпечить малу температурну залежність обмеження. База-емітер регулюватиме силовий транзистор VT4.
4
До вихідній напрузі підключіть резистор R5, до обмежувача струму - резистор R6. Ви отримаєте перетворювач сили струму.
5
У торговельній мережі продаються готові перетворювачі для обмеження сили струму до необхідної потужності. Наприклад, перетворювач моделі ФЕ №1890-АД призначений для електромереж змінного і постійного струму частотою до 50 Гц. Встановлювати прилад можна автономно або в складі автоматизованих систем.
6
Модель перетворювача сили струму 0-10V LTTJ дозволяє не тільки змінити силу навантаження, але і самостійно вибрати потрібний діапазон.
7
Всі моделі перетворювачів встановлюйте за стандартною схемою в мережі між подається і прийнятої силою струму. Ви отримаєте потрібний діапазон від 30 микроампер до 3 ампер. Це дозволить регулювати діапазони вручну або включити автоматичне регулювання.