Як відрізати скло.

В будь-якому будинку нерідко виникає потреба в ремонті, що вимагає роботи зі склом. Йдеться про заміну розбитого скла у вікні, серванті, кухонній шафі і т.д. Часто ситуація, коли необхідно від цілого аркуша відрізати невеликий фрагмент, лякає господаря, і він поспішає звернутися до скляра - людині, що уміє робити свою справу відмінно і без травм. Однак можна легко впоратися з цією нескладною задачею і самому. Для цього треба просто знати кілька правил і бездоганно виконувати їх.
Інструкція
1
Підготуйте місце, де вам належить різати скло. Це може бути стійкий стіл, накритий тканиною або пористою гумою. Покладіть на нього скло.
2
Одягніть на руки товсті рукавички, очі захистите очками.
3
Намітьте на склі фрагмент потрібного розміру.
4
Прикладіть до однієї з намічених ліній лінійку (нею може служити дерев'яний брусок товщиною 1,5-2 см). Візьміть склоріз і, затиснувши його між вказівним і середнім пальцями, одним плавним рухом проведіть надріз вздовж лінійки. Не треба водити склоріз ривками, затримуючись на одному місці довше, ніж на іншому. Від ваших рухів залежить, наскільки рівним буде зріз.
5
Тепер скло трохи підніміть і злегка постукайте по ньому в місці розрізу. Це поглибить надріз.
6
Зруште лист скла на край столу так, щоб лінія надрізу розташовувалася біля самої кромки стільниці. При цьому більший шматок скла повинен знаходитися на столі, а менший - поза поверхні стола. Різким рухом вниз відламайте фрагмент скла. При необхідності відшліфуйте краю шкуркой.Есть ще один спосіб, як відламати скло рівно. Лист покладіть на м'яку тканину, якою застелена робочий стіл, під лінію надрізу (на всю його довжину) помістіть стрижень круглого перетину і впевненим рухом натиснете на скло по обидві сторони від стержня. Розріз повинен вийти рівним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EzVDAVnWRpk
Корисна порада
Дуже важливо вибрати хороший склоріз. Кращим вважається алмазний, але для когось він дуже дорогий. Тоді можна скористатися роликовим склорізом, робочий елемент якого виконаний з твердого сплаву вольфраму з кобальтом. Іноді видається досить зручним і простим у застосуванні роликовий побутової гасовий склоріз. У його корпус вбудована ємність для гасу. Гас, змочуючи робочу поверхню скла в момент надрізу, забезпечує отримання ідеально рівного розрізу і мінімум шлюбу.