Як надати допомогу постраждалим під час повені.

На жаль, питання надання допомоги людям, постраждалим від стихійного лиха, зокрема від повені, залишається досить актуальним. Медики говорять про те, що особливо важлива перша допомога, що надається безпосередньо на місці події, поки в район лиха ще не прибули організовані сили рятувальників.
Стихійні лиха, до числа яких належить і повінь, мають свої особливості, що роблять вплив на тактику проведення рятувальних робіт та надання медичної допомоги. Велике значення має масштаб лиха, площа затоплення і збиток, нанесений стихією. Люди піддалися впливу потоків холодної води, вітру та інших метеорологічних факторів. Особливо ускладнює стан врятованих свідомість того, що вони залишилися без даху над головою, питної води, продуктів пітанія.Для повеней характерні такі травми, як механічні пошкодження, переохолодження. Якщо удар стихії супроводжувався хвилею прориву, як це буває при руйнуванні гребель, характерні рани від ушкоджують дій уламків, що рухаються в потоках води і динамічний вплив на організм людини самій хвилі прорива.Пострадавшіе від повені, які доставлені в безпечне місце, можуть страждати від нервового ознобу , асфіксії і переохолодження, що може стати причиною надалі запалення легенів. Перше, що треба зробити, це зняти з потерпілого мокрий одяг, оглянути його тіло на предмет травм і пошкоджень, обробити рани і удари, зафіксувати переломи, якщо вони є. Після цього потрібно зігріти людини: розтерти його тіло (де немає ран), переодягнути в теплий сухий одяг, напоїти гарячим пітьем.Кроме того, часто у людей, які пережили такого роду стрес, спостерігається психологічний шок і стан ступору. У ці хвилини найголовніше, щоб постраждалі від повені відчували себе під захистом і усвідомлювали, що небезпека їм більше не загрожує. Рятувальникам необхідно жорстко контролювати свої емоції і ситуацію, що створилася, діяти впевнено і спокійно, розмовляти зі спасшимся м'яко, але тільки по суті проізошедшего.Осматрівая потерпілого, рятувальник повинен коментувати свої дії і пояснювати, що він збирається робити для того, щоб зберегти здоров'я врятованого. Тут потрібно чесно відповідати на його питання і, якщо не знаєте відповіді, просто зізнаватися в цьому. Потерпілий потребує постійного підбадьорюванні, навіть якщо його огляд закінчено і необхідна допомога надана.
Шок - це стан, що загрожує життю, викликане загальною реакцією всього організму на надсильні травмуючі фактори фізичного або психічного характеру. У хворого спостерігається сильна блідість шкіри, холодний липкий піт, слабкий або сильний пульс, переляк, ажитація або повний ступор, втрата свідомості. Без сторонньої допомоги шок може закінчитися летальним результатом.
Вам знадобиться
  • - медична аптечка.
Інструкція
1
Надсильні травмуючі фактори призводять до пригнічення системи дихання, нервової системи, кровообігу, ендокринної системи. Це становить серйозну небезпеку для життя і здоров'я потерпілого. Головний мозок перестає забезпечуватися кров'ю, що може призвести до миттєвого інсульту.
2
Шок розрізняють на травматичний, викликаний великими травмами, кардіогенний, що виникає при інфаркті або у вигляді ускладнень після інфаркту, анафілактичний - після прийому ліків, нестерпних організмом.
3
Перша допомога залежить від різновиду шокової реакції. Якщо у потерпілого обширні переломи, забезпечте йому повний спокій, укладіть на бік з низьким узголів'ям. При кровотечі накладіть джгут, негайно викличте невідкладну допомога або максимально швидко доставте постраждалого до лікарні самостійно.
4
Якщо шок викликаний пораненням, не намагайтеся самостійно витягувати гострі предмети, не вправляється випали органи, змочіть стерильну тканину, прикрийте рани, щоб не потрапила інфекція.
5
При кардіогенному шоці покладіть потерпілому під язик таблетку нітрогліцерину, дайте собача кропива, корвалол або валосердін.
6
Стан шоку викликає сильну спрагу. Не давайте потерпілому багато пити, змочуйте рот, даючи невеликі глотки води. У холодну пору року тепло вкрийте хворого, при цьому звільніть шию від краватки, розстібніть гудзики, блискавки, щоб забезпечити вільне дихання.
7
Переломи або вивихи зафіксуйте на шинах, щоб попередити біль при найменшому русі. Якщо є лід, прикладіть його до травмованим місцях. Припустимо дати хворому ненаркотичні анальгетики: аспірин, анальгін, кеторолак, будь нестероїдні протизапальні засоби.
8
Не забувайте, що найменше зволікання з надання медичної допомоги може коштувати хворому життя, тому незалежно від причини, що викликала шок, негайно викликайте фахівців.