Як ставити світло. схема монтажу 12 вольта освітлення.

Популярність багаторівневих стель невипадкова. Вони дозволяють реалізувати найсміливіші ідеї дизайнерів. Світильники в цих стелях відрізняються від встановлених на звичайній стелі: вони можуть бути «розкидані» по всій поверхні стелі, створюючи різні ефекти. Установка освітлення в багаторівневих стелях завжди проходить в два етапи: прокладка проводів і монтаж джерел світла.
Інструкція
1
Прокладати проводи необхідно ще на етапі створення стелі. Перетин проводів повинно бути вибрано з розрахунку напруги світильників. Найкраще, перейти на 12-вольтів систему з використанням трансформатора. Ця система абсолютно безпечна і дає багато переваг перед звичайною 220-вольтової системою: по-перше, можна встановлювати дешеві світлодіодні світильники, при цьому значно знижується споживання електрики, при цьому не потрібно прокладати проводку в захисній жилі, а переріз проводу можна використовувати менше розрахункового. За загальним рахунком, витрати на матеріали при однакових затратах на монтаж у 12-вольтів світильників набагато нижче, ніж у 220-вольтів. Дроти для них використовують з ПВХ ізоляцією (ПВ, ПВС) з перетином 0,5-0,75 мм.
2
Потужність трансформатора для такої системи розраховується, виходячи з кількості вихідних обмоток, до яких буде підключатися певну кількість ламп. Вимикач, який під'єднується до системи освітлення, повинен вимикати не конкретні лампи, а саме трансформатор. Якщо вам хочеться створити кілька зон освітлення, то буде потрібно кілька трансформаторів.
3
Прокладаючи проводи всередині стелі не можна їх кидати прямо поверх металопрофілю, до якого прикручений гіпсокартон. Це не відповідає вимогам безпеки. Загрожувати це може загорянням від короткого замикання, що виник в результаті затоплення зверху, а також механічним пошкодженням. Саме тому, необхідно дроти укладати в негорючі рукава.
4
Також важливо все скрутки і розгалуження кріпити в спаечних коробках. Найкраще виводити окрему лінію від кожної распаєчной коробки. При підключенні проводів до патрона лампи, фазний провід монтують до дальнього контакту, а вимикач розмикає фазний, а не нульовий провід.
5
Виходячи з вищевикладеного, алгоритм проводки світла в стелі можна подати так: від мережі дроти підключають до вимикача, потім до трансформатора, а від трансформатора відходять дроти до окремих патронам. Патрони і самі лампи монтують вже по закінченні ремонту в кімнаті.