Як розблокувати рекламу.

Найчастіше користувачі ПК стикаються з проблемою несподіваного виникнення на екрані робочого столу рекламного банера якого-небудь шахрайського сайту. Текст на ньому зазвичай не відрізняється оригінальністю. У будь-якому випадку там закликають відправити смс на короткий номер. При цьому зловмисники погрожують, що якщо це не зробити рівно через призначений час, то всі дані на комп'ютері знищаться з неможливістю відновлення. Прибрати рекламний банер складно, але можна.
Інструкція
1
Знайте, що банер рекламний, який заважає увійти в операційну систему, або перешкоджає здійснювати які-небудь дії при вході в ОС, або з'являється при відкритті браузера Інтернету, називається троянським вірусом WinLock. Він міг би не з'явитися, якби на комп'ютері була встановлена хороша антивірусна програма.
2
Шахраї створюють подібного виду вірусну рекламу, використовуючи людський страх. Якщо їх слова «зачепили», ви стали хвилюватися і прагнете виконати те, що написано в банері, зупиніться і згадайте, що все це вмілий обман. Треба діяти по-іншому.
3
Ні в якому разі не відправляйте СМС на вказаний номер. Пам'ятайте, що в більшості випадків нещасливий банер з робочого столу комп'ютера нікуди не дінеться. Незалежно від того, вишлють злочинцям гроші чи ні, банерний вірус зазвичай продовжує блокувати роботу з комп'ютером.
4
Чи не ризикуючи марно розлучитися з грошима, скористайтеся іншим комп'ютером з доступом до Інтернету і найвідомішими сервісами від творців антивірусних програм: Kaspersky, Dr.Web або Еsetnod.
5
Для цього на одному з офіційних антивірусних сайтів наберіть в пошуку «Розблокування Windows». В відведеному полі введіть номер телефону злочинців і натисніть «Отримати код». Отримавши код, спробуйте ввести його на своєму ПК в поле банера. Іноді це допомагає і реклама зникає.
6
Але трапляється, що прибрати рекламу з робочого столу при введенні коду не вдається. Тоді, при завантаженні ПК багаторазово натискаючи Del, F10 або F12, зайдіть в BIOS. І поставте на тиждень назад або вперед системний час. Потім запустіть Windows і перевірте, чи залишився банер. Якщо він забрався, то далі встановіть антивірусну програму, щоб реклама не активувалася знову.
7
Якщо вірус залишився, то скачайте з іншого ПК безкоштовну лікує утиліту Dr.Web CureIt і помістіть її на флешку або запишіть на диск. Потім завантажте свій комп'ютер у безпечному режимі з підтримкою командного рядка, введіть туди «explorer» і підтвердіть. А далі запускайте програму. Спочатку вона встановиться, а потім перевірить ПК на віруси. Підтвердіть їх видалення.
8
Потім скачайте Kaspersky Virus Removal Tool. Встановіть цю програму і знову перевірте комп'ютер на наявність вірусів. Справа в тому, що ці дві утиліти можуть розпізнавати зовсім різні види вірусів. Після цієї подвійної чищення можна бути спокійним, банерний вірус буде видалений.
9
Тепер, коли головна мета досягнута і небажана реклама видалена, подбайте про те, щоб встановити на свій ПК антивірусну програму, яка стане постійним захисником від вірусів в режимі онлайн. Так як вищеописані програми не зможуть виконати цю функцію.
10
Далі встановіть хороший Фаєрвол. Це програма, яка перериває всі підозрілі з'єднання в Інтернеті і не дозволяє шахраям отримати несанкціонований доступ до ПК. Найчастіше фаєрволи бувають вбудованими в антивірусні програми. У такому випадку додатково їх встановлювати не треба.
Зверніть увагу
У самому крайньому випадку єдиним виходом є перевстановлення системи Windows.