Як правильно закидати вудку. Як закидати вудку з інерційною котушкою.

Риболовля, будучи яскравим і цікавим хобі, привертає до себе все більше і більше людей. Початківці рибалки-любителі стикаються з необхідністю освоєння безлічі корисних навичок. І одним з перших, безумовно, є вміння правильно закидати вудку.
Вам знадобиться
  • - вудка.
Інструкція
1
Закиньте вудку, що має інерційну котушку і незбиране, складене або телескопічне вудилище, «методом маятника». Відмотайте стільки волосіні, щоб вона була трохи довшою вудилища. В одній руці утримуйте вудку, а в іншій - кінець волосіні з гачком. Нахиліть вудилище під кутом 45-60 ° убік закидання. Відпустіть волосінь і одночасно з цим плавно підніміть, а потім опустіть кінець вудилища. Завдяки подібному руху, можна закидати приманку досить далеко.
2
Закиньте вудку з досить довгим вудилищем і інерційною котушкою через голову. Даний спосіб дозволить відправити приманку кілька далі, ніж «метод маятника», але загальна довжина закидання не перевищить суми довжин вудилища і волосінь. Перед тим, як закидати вудку через голову, переконайтеся, що ззаду вас на достатній відстані нікого немає. Візьміть вудилище однією або двома руками. Плавним рухом через плече відведіть його злегка назад так, щоб кінець волосіні з гачком знаходився у вас за спиною на відстані 1-2 м. Швидко і плавно змахніть вудилищем в напрямку закидання (після цього воно повинно виявитися в майже горизонтальному положенні).
3
Далеко закинути вудку з інерційною котушкою, вудилище якої оснащено пропускними кільцями, можна «методом петель». Перед закидом змотайте з котушки стільки волосіні, щоб вона перевищувала довжину вудилища в 2-3 рази. Послідовно зачепите лісочку пальцем між кожною з сусідніх пар пропускних кілець і відтягніть її до рукоятки. Закиньте вудку через голову так, як це було описано у другому кроці. Однак при цьому потрібно скинути всі петлі волосіні з пальця приблизно тоді, коли вудлище буде знаходитися у вертикальному положенні.
4
Заброс вудки або спінінга з безинерціонной котушкою виробляється одним і тим же способом. Спочатку відтягніть частина волосіні і притисніть її великим пальцем руки до корпусу вудилища. Відкиньте дужку котушки. Закиньте вудку або спінінг через голову, трохи піднявши великий палець для звільнення волосіні у верхній точці закидання. Після того як приманка впаде в воду, підійміть дужку і трохи підмотайте волосінь.
Риболовля зі спінінгом - заняття досить азартне і цікаве. Рибак закидає приманку на волосіні у водойму, крутить котушку спінінга, змушуючи приманку рухатися, а риба вистачає приманку. Але правильно закидати ще треба повчитися.
Інструкція
1
Використовуйте лісочку перетином 0,5 мм і не дуже великої довжини, метрів 40-50. Пропустіть волосінь через всі кільця вудилища від котушки вгору, потім прикріпіть до неї вантаж в 40-50 г.
2
Спінінг закидають праворуч, ліворуч, через голову або горизонтально, все залежить від конструкції вудки. Універсальним вважається метод закиду справа. Освойте його.
3
Візьміть вудилище, підтягніть вантаж до першого кільця (тюльпану), зробіть звис в 50-70 см.
4
Обхватите вудилище правою рукою, упріть великий палець у верхній край шпульки. Тримайте вудлище лівою рукою в обхват вище буфера.
5
Встаньте так, щоб під ногами була тверда опора. Поверніться впівоберта до місця закидання, опустіть вудилище вправо майже до горизонтального положення, стежте за тим, щоб не зачепити траву. Як тільки приманка хитнулася назад, почніть поворот тулуба і швидкий підйом вудилища. Зробіть занедбаність вперед.
6
Відпустіть приманку і рухом вудилища слідуйте за її рухом. Через кілька секунд, підійміть вудлище в вертикальне положення, натягніть волосінь і почніть підмотку котушки.
7
Візьміть рукоять спінінга під мишку, перенесіть ліву руку трохи вище котушки, обхопіть лісочку пальцями, щоб регулювати її підмотку на шпульку. При цьому правою рукою обертайте ручку шпульки.
8
Перед закидом спінінга з інерційною котушкою зніміть з неї гальмо, щоб вона вільно оберталася. Регулюйте сбег волосіні під час польоту блешні, злегка торкаючись котушки великим пальцем. Як тільки блешня впаде в воду, застопоріть котушку більшим чи вказівним пальцем.
9
Для виконання горизонтального закидання опустіть спінінг до води (але не торкайтеся їм поверхні водойми) і помахом підійміть його, при цьому відпускаючи котушку. За інерцією блешня полетить вперед, за нею потягнеться і волосінь. Складність такого закиду полягає в тому, що новачки не завжди можуть розрахувати силу кидка і висоту помаху вудилища.
Зверніть увагу
закидування через голову досвідчені рибалки не поважають, метод цей вважається "дівочим".