Які літні види спорту відносяться до олімпійських. Які види спорту треба додати в леотніе олімпійські.

В рамках сучасних літніх Олімпіад проводяться змагання у 28 видах спорту, притому деякі з них мають кілька підвидів. За всю історію сучасного Олімпійського руху в програму входило в цілому 40 видів спорту, проте 12 з них згодом були виключені зі списку Комітетом.
На літніх Олімпійських іграх проводяться не тільки традиційно літні, але й позасезонні змагання. Зокрема, до списку входять змагання з боксу, настільного тенісу та боротьбі. Програма літніх олімпійських видів спорту постійно коригується. Наприклад, обговорюється можливість включення в програму жіночого бокса.К сучасним літніх олімпійських відносяться такі види спорту: академічне веслування, дзюдо, кінний спорт, теніс, вітрильний спорт, легка атлетика, баскетбол, велоспорт, бадмінтон, гольф, боротьба, бокс, водні види спорту , гандбол, волейбол, футбол, тхеквондо, стрільба, сучасне п'ятиборство, фехтування, хокей на траві, триатлон, регбі, гімнастика, веслування на байдарках і каное, дзюдо, стрільба з лука, пінг-понг. Деякі з цих видів спорту діляться на підвиди. Наприклад, проводяться змагання з художньої, спортивної гімнастики та зі стрибків на батуті, а боротьба може бути вільної та греко-римської. До літніх олімпійських водних видів спорту відносяться синхронне плавання, водне поло, стрибки у воду і плавання; до кінних - триборство, конкур і виїздки, а до велосипедним - Велотрекові гонки, шосейний велоспорт, маунтібайк і велосипедний мотокросс.Із всіх сучасних літніх олімпійських видів спорту лише 8 були включені в програму ще в 1896 році, тобто змагання з ним проводяться з моменту відродження Олімпійського руху. Це греко-римська боротьба, шосейний велоспорт, спортивна гімнастика, легка атлетика, плавання, теніс, важка атлетика, фехтування на рапірах і шаблях (змагання з фехтування на шпагах були включені в програму пізніше) .Було ще 12 літніх видів спорту, які раніше входили в програму Олімпійських ігор, проте з тих чи інших причин були виключені з неї. Це софтбол, роккі, рекетс, перетягування каната, поло, баскська пелота, водно-моторний спорт, бейсбол, крикет, крокет, же-де-пом, лакросс. Бейсбол і софтбол - останні виключені з програми види спорту. Рішення про їх позбавлення статусу олімпійських було прийнято МОК в 2005 і 2006 відповідно.
Перші олімпійські змагання зі стрільби були проведені в 1896 році в Афінах. Тоді в змаганні брали участь лише чоловіки. З 1968 року в цій дисципліні початку змагатися і жінки.
У програмі літніх олімпійських ігор стрілянина стала самостійним спортом в 1996 році. Тепер в даному змаганні розігрується 15 комплектів нагород. Олімпійська стрілянина підрозділяється на кульової та стендової. Перша проводиться з нарізної зброї в тирі. Якщо використовується пневматична зброя, то постріли відбуваються з 10-метрової дистанції. Для вогнепальної зброї відстань між стрільцем і мішенню має становити 25 або 50 м. Під час змагань зі стрільби з пневмонического зброї серед чоловіків спортсмени стріляють по 60 разів з пістолета і гвинтівки. Жінкам дається по 40 попиток.Із вогнепальної пістолета чоловіки здійснюють по 60 пострілів з відстаней 25 і 50 м. З більш короткій дистанції ведеться відлік часу. Спортсменки стріляють 2 рази по 30 разів з 25 м. Третя вправа в кульовій стрільбі - з використанням спортивної гвинтівки. Ця дисципліна в свою чергу ділиться на два види: з положення лежачи і з 3-х положень. У першому змаганні спортсмени роблять 60 пострілів з 50 м. У другому змаганні проводиться серія пострілів: спочатку лежачи, потім з коліна і, нарешті, стоячи. Чоловіки роблять по 40 пострілів з кожного положення з 50-метрової відстані до мішені, а жінка - по 20 на тій же дистанції. Чим більше очок набере стрілок, тим ближче він буде до победе.Стендовая стрілянина відрізняється тим, що проводиться під відкритим небом на стрільбищах. Зброя, яку при цьому використовується, - гладкоствольну рушницю з дробовими зарядами. Стрілянина ведеться по летять мішенях (тарілочках). При підрахунку результатів виступу враховується число розбитих мішеней. Стенди бувають декількох видів. Для чоловічих змагань використовуються круглий, траншейний стенди та дубль-трап. Першість серед жінок визначається в круглому стенді і трапі.