Як уберегтися від повені.

З усіх лих, до яких схильні росіяни, повені є найпоширенішими. Катастрофа часто приймає страхітливі масштаби, але убезпечити власне життя досить просто: потрібно готуватися до ударів стихії заздалегідь.
Інструкція
1
Єдиний спосіб вберегтися від повені: не жити в затоплюваних районах. В МНС, наприклад, повідомляють, що понад 60% потенційно небезпечних територій заселені і забудовані будинками. Тому перед тим, як почати будівництво або погоджуватися на покупку - обов'язково переконайтеся в тому, що навколишня територія не потрапляє в зону ризику. Враховуючи характер лиха, іншого способу повністю убезпечити себе - ні.
2
Якщо ви все ж потрапляєте в зону ризику, перше, що вам потрібно зробити - зібрати всі важливі документи в водонепроникний пакет і покласти в легкодоступний місце. Має сенс взагалі все цінне максимально віддалити від підлоги. Обов'язково мати хоча б кілька заготовлених порцій сухого пайка і відкладені гроші.
3
Переконайтеся, що кожен член вашої сім'ї знає, як відключити електрику (закоротити у воді проводка небезпечна як ніщо інше) і газ; що всі обізнані про збірні пунктах евакуації (інформацію можна дізнатися у місцевих властей).
4
Обладнайте легкий доступ на дах. Приставні сходи - не кращий вибір, т.к. при сильній течії її може скинути. Надійніше всього закріпити щаблі прямо на стінах будинку, або продумати вихід зсередини приміщення.
5
Придбайте плавальний засіб. При цьому задумайтеся: рибальський човен буде займати багато місця, проте завжди буде готова до використання. При раптовій повені приготувати надувний пліт просто не буде часу (тим більше, що може знадобитися електричний насос).
6
Вивчіть місцевість. Ви повинні знати все височини і просто високі об'єкти (рятівним може виявитися навіть будиночок на дереві). Чітко уявляйте собі поведінку річки: чому могло статися затоплення, скільки воно триватиме, в який бік іде перебіг. Чим більше ви будете знати, тим більше осмислені рішення зможете приймати в критичний момент (наприклад, не доведеться вірити чуткам з приводу тривалості потопу).