Як виростити баклажани на балконі.

Баклажан - однорічна культура, яку відносять до сімейства пасльонових. Вирощувати їх можна як на дачній ділянці, так і в домашніх умовах, на балконі. При цьому необхідно пам'ятати про основні правила посадки та своєчасного догляду за культурою.
При посадці баклажанів врахуйте, що для повноцінного розвитку даної культури в домашніх умовах, необхідно забезпечити оптимальну температуру приміщення - 20-25оС. Перед посадкою слід підготувати повітро-і вологонепроникну грунт, збагачену органічними речовинами, з нейтральною реакцією. Підвищені дози тепла, сонця і азоту сприятливо впливають на розвиток і зростання баклажанов.Рассада баклажановСемена баклажанів слід садити відразу в окрему ємність, уникаючи подальшої пікіровки даної культури. У заздалегідь підготовлену ґрунтову суміш необхідно засаджувати 2-3 насіннячка на глибину 1-2 см. У подальшому більш міцний паросток залишайте, видаляючи слабкі саджанці. Відразу після посадки ємність накрийте плівкою або склом. Після сходів розсаду перемістіть в більш освітлене місце, регулярно поливаючи її кожні 3-5 днів. Для поливу використовуйте відстояну, теплу воду. Посадка баклажановЗрелие паростки розсади пересадите в більш вільну ємність. Запам'ятайте: баклажани добре ростуть на удобрених, супіщаних грунтах. Саджанці слід висаджувати на 1-1,5 см глибше, ніж вони росли до цього. Після пересаджування рясно полийте рассаду.УходСвоевременний полив, прополка, підгортання і розпушування - основні вимоги, необхідні при вирощуванні баклажанів. Через 10-14 днів після висадки розсаду слід підгодувати. Для цього розчин гною (1:10) змішайте з калійної сіллю (10-15 г), аміачною селітрою (10 г), суперфосфатом (50 г). Отриманою сумішшю помірно поливайте розсаду кожні 10 дней.Борьба з вредітеляміПрі вирощуванні баклажанів в домашніх умовах (на балконі) основним шкідником культури буде павутинний кліщ. Для боротьби з ним використовують часниковий настій. Для його приготування 1 стакан мезги розводять на відро води. Отриманим розчином обробляють розсаду 1-2 рази на тиждень, обприскуючи заражені листя.
Баклажани - досить примхливе культурна рослина, плоди якого володіють чудовими смаковими якостями. «Синенькі», як їх ще називають, є комори цінних і незамінних речовин, необхідних для організму. Баклажан - один з нечисленних плодів, який не можна вживати в сирому вигляді. Відноситься до сімейства пасльонових, як томат і картоплю. Знання особливостей догляду за рослиною дозволять правильно вирощувати баклажани і отримувати хороші врожаї.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем вирощування баклажанів, тому що йому необхідний добре прогрівається ділянку. Чудовими сусідами для нього будуть томати і перець.
2
Проведіть восени на ньому підготовчі роботи, а саме перекопайте. Внесіть органічні добрива (з розрахунку 2,5-5 кг на 1 квадратний метр). Навесні прорихліте землю на глибину до 15 см, в разі необхідності повторно скопайте.
3
Для отримання розсади посійте насіння в торф'яні горщики на глибину 15-20 мм, причому робіть це за 7-8 тижнів до висаджування її у відкритий грунт. Поливайте розсаду в міру необхідності, не допускаючи при цьому пересихання. Чи не пікірують, тому що баклажани цю процедуру переносять погано.
4
З кінця травня по першу декаду червня висадіть розсаду прямо в горщиках (або із земляною грудкою) у відкритий грунт. Бажано розсаджувати по схемі не менш ніж 50х40 см. Якщо через 3-6 днів частково рослини не прижилися, то досада нові примірники у порожні лунки. Вирощувати баклажани потрібно на добре освітленому місці.
5
Поливайте вкорінену розсаду в міру необхідності. Якщо літо не посушливе, то хапає за сезон до 10 рясних поливів (з проміжком в тиждень), після яких потрібно обов'язково грунт подрихліть, але не підгортати.
6
Для посилення розгалуження верхівки стебел прищипують на висоті до 30 см. Прослідкуйте, щоб рослина була правильно сформовано, а саме у нього було 3-5 бічних втечі і 6-8 зав'язей, в іншому випадку плоди будуть дрібними.
7
Після початку плодоношення підгодуйте баклажани свіжим коров'яком (1:20), а через 2,5-3 тижні проведіть підгодівлю повторно.
8
Збирайте плоди один раз на тиждень, починаючи з кінця липня.
9
Для отримання високого врожаю обов'язково стежте, щоб на рослинах не було шкідників, а саме колорадського жука, який може звести всі праці до нуля.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AktIQY7RQ0o