Як опріснити солону воду.

Для опріснення води в промислових масштабах потрібні спеціальні установки, що споживають багато енергії. У Мангишлаке, наприклад, для цієї мети використовують енергію атомної електростанції. У домашніх і похідних умовах можна добути трохи прісної води за допомогою підручних засобів.
Один із способів опріснення - дистиляція, або сублімація. Налийте в каструлю солону воду і поставте її на вогонь. На кришці каструлі буде збиратися конденсат. Однак отримати таким способом велику кількість прісної води важко, тому при зніманні кришки велика частина крапель стече назад в кастрюлю.Можно удосконалити цю опріснювальну установку. У кришці просвердлите отвір і вставте трубку у вигляді змійовика від самогонного апарату. Інший кінець трубки опустіть в порожню посудину. Для охолодження трубку накрийте вологою тканиною або збризкуйте прохолодною водою. Пара з нагрівається каструлі, потрапляючи в охолоджений змійовик, конденсується і перетворюється в краплі води. Краплі будуть стікати в порожню посудину. Таким чином, в нагрівається каструлі після випарювання залишиться сіль, а в іншій збереться дистильована вода.В похідних умовах над казанком з солоною водою можна встановити під невеликим нахилом металевий лист таким чином, щоб пара збирався на його внутрішній поверхні, а конденсат стікав в порожню ємність . Вогонь розводьте невеликий, інакше будуть великі втрати пара.Полученная шляхом дистиляції вода погано втамовує спрагу, оскільки взагалі не містить ніяких солей. Для поліпшення якості можна додати в неї дуже невелика кількість солоної води.Другой спосіб опріснення популярний серед ескімосів. При охолодженні прісна вода замерзає швидше, ніж солона. Таким чином, можна виставити на мороз ємність з солоною водою і дочекатися, коли в ній утворюються кристалики льоду. Зберіть цей лід і розтопіть - ви отримаєте досить прісну воду.Ріс при варінні вбирає в себе сіль. Якщо в солоній воді зварити достатню кількість цієї крупи, можна отримати придатний для пиття рисовий відвар. Звичайно, це буде не чиста вода, але спрагу втамувати їм можна.
З кожним роком на тлі екології все більше постає проблема браку прісної води. Рівень її в світовому океані досягає всього близько 3%. З ростом населення її споживання збільшується, і це змушує людство вживати заходів по самостійному її виготовленню. Самим широко застосовуваним методом отримання придатної для використання води є її опріснення.
Вам знадобиться
  • - установка по дистиляції морської води;
  • - фільтри для очищення рідин.
Інструкція
1
Метою опріснення є зниження концентрації солей морської води до допустимого для людини рівня. Цей процес ділиться на два етапи - само опріснення і водоочищення. Найбільш популярним методом, об'єднуючим ці два процеси, є дистиляція. Перед її проведенням необхідно очистити воду від небажаних домішок і мікроорганізмів, які негативно можуть позначитися на здоров'ї і діяльності людини. При фільтрації використовуються фільтри грубого, тонкого, хімічної та біологічної очистки відповідного профілю.
2
При самому процесі дистиляції виробляється нагрівання очищеної води до температури кипіння. Коли вода кипить, то вона випаровується, а солі в свою чергу залишаються в ємності. Пар забирається спеціальними трубами, потім він охолоджується і залишається лише звичайна вода.Однако це досить дорогий спосіб, оскільки залишаються в ємності для морської води солі поступово порушують роботу подає труби. Це вимагає споруди багатокамерних дистиляторів, які скидають частину соляного розчину в море. Також установки для дистиляції постійно вимагають великої кількості теплової енергії.
3
Далі залишилася вода повторно фільтрується і після цього вважається дистильованої питної. Очищення отриманої води нічим не відрізняється від фільтрації звичайної води.
Зверніть увагу
Існують і інші методи опріснення, зокрема - заморозка, заснована на принципі того, що сіль не потрапляє в лід при заморожуванні. Однак це не менш витратна операція, ніж дістілляція.Шіроко використовується метод зворотного осмосу, який заснований на дрібній фільтрації через подвійну мембрану, проникну воду, але не пропускає сіль. Хоча він теж вважається не рентабельним, тому кількість одержуваної води мінімально і не відповідає витратам на її виробництво. Як, власне, і будь-який інший спосіб.