Як носити портупею.

портупеєю називається шкіряна, чи виготовлена з іншого міцного і щільного матеріалу, перев'язь. Це частина обмундирування, солдатської та офіцерської військової форми, що використовувалась в арміях різних країн. Призначена вона для носіння зброї, планшеток та інших пристосувань, які незручно носити в кишенях. Портупею носять деякі мисливці і рибалки, яким потрібно, щоб все необхідне було під рукою.
Інструкція
1
Портупея являє собою систему ременів з пряжками - шивера для фіксації на тілі і підвісок-кріплень різної довжини для носяться на ній предметів, у тому числі польових і протигазні сумок. Її носять через плече і у стегна. У російській армії до революції портупею називали темляком.
2
Портупеї мають різні фасони і діляться на верхні і нижні ремені. Її основною частиною є поясний ремінь, до якого кріпляться підвіски. На них носять шаблю чи кортик, кобуру з пістолетом, флягу з водою, сумку з патронами, ніж і планшетку. Всі ці необхідні військовому людині пристосування разом важать досить багато, тому до поясного ременя кріпляться широкі плечові, що дозволяють щільно фіксувати портупею на торсі і тримати пояс, щоб він не падав.
3
Одягати портупею потрібно на верхній одяг. Влітку в Радянській Армії, наприклад, її носили поверх гімнастьорок, взимку - поверх кожушків. Поясні й плечові ремені портупеї - регульовані, з урахуванням того, що сезонна верхній одяг може бути досить товстою. Спочатку просмикніть руки в плечові ремені, що утворюють петлі, закріплені на поясному ремені, потім застебніть його. Подгоните портупею по своїй фігурі, повісьте на підвіски-кріплення все, що вам необхідно. Якщо вага підвішених предметів досить відчутний, затягніть тугіше поясний ремінь, щоб він не зісковзував вниз під вагою пристосувань.
4
У деяких портупей є тільки один плечовий ремінь, який надягають навскоси. Такі портупеї були частиною обмундирування офіцерів і рядових російської армії в XIX столітті, вони призначалися для носіння тесаків.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що поясний ремінь, хоч і називається так, кріпиться трохи вище пояса, щоб його щільний матеріал з підвішеним вантажем не тиснув на стегна.
Корисна порада
У російській дореволюційній армії офіцерські портупеї були галун, з металевим відтінком. Нижні чини носили ремінні портупеї.