Як позбутися від пилових кліщів.

Книжкова і домашній пил разом з її мікроскопічними мешканцями - кліщами - сильний побутової алерген. Самі по собі пилові кліщі не небезпечні, але після себе вони залишають масу продуктів життєдіяльності, токсичних для людського організму. Повністю позбавитися від цих невидимих неозброєним оком мікроорганізмів неможливо, але постаратися зробити свій будинок гіпоалергенним в ваших силах.
Перше, що необхідно зробити в боротьбі з пиловими кліщами - звільнити квартиру від зайвих речей, які збирають і накопичують пил: килимів, шкур, важких покривал, портьєр і великої кількості м'яких іграшок. Подушки з пір'яними наповнювачами частіше виносьте на яскраве сонце чи мороз для провітрювання, здавайте в чистку, тому випрати і просушити перо самостійно досить складно. Буде краще, якщо ви заміните їх на альтернативний варіант - подушки з синтепоном, холофайбером або іншими синтетичними волокнами. Кращий спосіб позбавлення від пилу - вологе прибирання, яку краще робити кожен день. Перед миттям підлоги, пропилесосьте все тканинні і підлогові покриття. Майте на увазі, що звичайні пилососи майже 30% пилу залишають у повітрі. Тому ідеальний варіант для будинку - миючий пилосос з аквафільтром. Пил в таких пристроях знищується у воді, не осідаючи на поверхнях, а сам пилосос під час роботи ще й очищає і зволожує повітря. Меблі та побутову техніку регулярно протирайте вологою ганчіркою або антибактеріальними серветками, просоченими спеціальними засобами. Допомагає позбутися від пилових кліщів і 20% -ний розчин солі, якщо промити їм всі поверхні в будинку. Постільна білизна міняйте один раз на тиждень, а в воду при пранні додавайте акарацідние і антикліщове добавки. Для людини вони безпечні, зате для мікроорганізмів згубні. Матраци та м'які меблі можна очищати таким способом. Змочіть у воді стару простирадло або шматок тканини, накрийте нею диван, а потім ретельно вибийте його хлопавкою-вибивачкою. У міру забруднення прополіскуйте простирадло в теплій воді і повторюйте процедуру, поки тканина не залишатиметься чистою. Після вибивання пропилесосьте м'які меблі, розігрійте праска і пропрасуйте диван, включивши функцію пара. Від цієї процедури мешкають в меблів кліщі загинуть, а вам залишиться тільки ще раз пройтися по поверхні пилососом, щоб видалити останки покійних організмов.Спасеніем для страждаючих від пилових кліщів людей, є очисники з водяним фільтром. Такі пристрої очищають повітря навіть від самої дрібного пилу і шкідливих мікроорганізмів.
Пилові кліщі непомітні для неозброєного ока, але від цього не менш небезпечні. Вони не кусаються, як їх лісові побратими, але приносять не менше шкоди. Мешкаючи в домашнього пилу, ці істоти виділяють різні продукти життєдіяльності. В основному токсичні, що викликають алергічні реакції. Тому з пиловими кліщами потрібно боротися послідовно і невблаганно.
Інструкція
1
Найпростіші і доступні заходи по боротьбі з небезпечними кліщами - природні. На них не потрібно витрачати багато коштів, достатньо просто створити небезпечним сусідам нестерпні для життя умови: низьку вологість і холод, багато світла і ультрафіолету. Винесіть подушки і матраци взимку, в сонячний день, на мороз, гарненько вибийте від пилу і почистіть.
2
У похмурий осінній день можна вдатися до допомоги хімічних засобів для позбавлення від шкідливих пилових кліщів. У продажу є спеціальні хімічні засоби, наприклад, акарациди. Акарацідную добавку можна застосовувати при пранні белья.Спеціальние спреї та аерозолі, пральні порошки та миючі засоби з протиалергенний речовинами також згубні для кліщів. Допоможе і протирання всіх поверхонь звичайним 20% -ним розчином солі.
3
Є й технічні засоби проти небезпечних сусідів. Це, наприклад, знайомий усім нам пилосос. Але далеко не всякий. Прилади з мішками для пилу тільки погіршують ситуацію. Справа в тому, що вони спочатку збирають кліщів з поверхні диванів, ліжок і килимів, а потім видувають їх у повітря, яким дихають люди. Краще всього використовувати сучасні пилососи з аквафільтром, які очищають повітря. У них пил осідає у воді, не потрапляючи назад в приміщення. На жаль, часто фільтри, навіть водні, забиваються, тому пристрій починає втирати пил в килим або диван. Вихід з цієї ситуації є - існує спеціальна система Rainbow, яка бореться з першопричиною виникнення алергічної пилу. Але цей пристрій коштує досить дорого. Зате воно, на відміну від дешевих пилососів, не пропускає ні найменшої частинки самої шкідливого пилу - дрібнодисперсного, алергічної, що приводить до проблем з диханням. Rainbow затримує не тільки всю цю пил, але навіть бактерії і віруси.