Чому не можна їсти суші і роли до 21 року.

Суші і роли - екзотичні страви японської кухні, приготовані з сирої і напівсирої риби, креветок, восьминогів і крабового м'яса. Поява великої кількості суші-барів свідчить, що японська кухня стала дуже популярною серед росіян. Але головний санітарний лікар Геннадій Онищенко і співголова громадської ради з харчування школярів Валентина Іванова попереджають, особам до 21 року краще відмовитися від екзотичних страв і зупинити свій вибір на традиційної російської кухні.
За словами співголови Московського громадської ради з харчування школярів Валентини Іванової, інгредієнти для приготування японських страв доставляють з-за кордону. Тривала транспортування самим негативним чином відбивається на якості використовуваних продуктів. У зв'язку з цим нерідкі випадки отруєння, які особливо важко протікають у молодих людей з незміцнілим організмом. З проханням не захоплюватися японською кухнею звернувся до росіян і головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко. Він офіційно заявив, що генетична пам'ять росіян проти вживання сирої і напівсирої риби, морепродуктів. У Росії для харчування традиційно використовується картопля, квашена і свіжа капуста, інші овочі, м'ясо. При вживанні японських екзотичних страв шлунково-кишковий тракт піддається серйозному випробуванню. Крім того, в Японії суші і роли традиційно подають вранці і готують їх з свіжоспійманої улову. Риба, яка зберігалася більше 24 годин, не придатна для приготування екзотичних страв. Як правило, доставка морепродуктів до місця приготування в Росії займає значно більше часу. А молодим людям до 21 років рекомендується вживати лише свіжі продукти. Дієтологи повністю підтримують думку, що вживати суші і роли молодим людям не рекомендується. У складі продуктів присутній рис, велика кількість вершкового сиру і майонезу, екзотичні фрукти та овочі, сира або напівсира риба, краби, морепродукти. Така суміш далеко не корисна для молодого організму. Для перетравлення потрібна велика кількість ферментів і шлункового соку. При систематичному вживанні екзотичних страв, гастрит, що перетікає в виразку, неминучий.
Японська кухня з кожним днем стає все більш популярною. Зараз складно когось здивувати ролами або суші. Однак не всі знають, як правильно їсти цю смачну, заморську їжу.

Суші: правила етикету

Перше відвідування суші-бару чи японського ресторану може викликати деякі складності у людини, не знайомої з японською культурою. Як тільки відвідувачі сідають за вибраний столик, офіціантка приносить кожному згорнуте трубочкою рушник, намочений гарячою водою. Їм можна витирати руки як перед трапезою, так і протягом усього вечера.Согласно етикету, їсти суші можна не тільки паличками, а й руками. Все залежить від уподобань конкретної людини. Однак є важливе правило: брати суші з загального блюда необхідно виключно за допомогою палочек.Возле кожного відвідувача зазвичай коштує тарілочка з соєвим соусом. У нього умочують суші перед тим, як відправити його в рот. Суші поміщають в рот цілими, не кусаючи. Необхідно мати на увазі, що сам рис в соус не вимочують. Занурюють тільки рибу. Тому суші необхідно брати таким чином, щоб було зручно вмочити в соус потрібну сторону блюда.Для додання страві пікантну гостроти можна зробити гострий соус. Для цього додайте в тарілочку з соєвим соусом трохи васабі і все добре перемішайте. В отриманий соус умочуйте суші.Марінованний імбир, поданий на блюді разом з японською їжею, необхідний для того, щоб очистити рецептори від смаку попереднього виду суші і повною мірою насолодитися іншими стравами. Тому майте на увазі, що імбир не є закускою, яку можна їсти в необмеженій колічестве.Не замовляйте відразу багато видів ролів або суші. Краще робити це поступово, у міру трапези. З напоїв з суші краще всього поєднується зелений чай, саке або пиво.

Правило поведінки в японському ресторані

Для того щоб комфортно і легко користуватися японськими паличками, достатньо трохи заздалегідь потренуватися. До того ж у багатьох ресторанах є навчальні палички для новачків, за допомогою яких достатньо просто брати суші навіть не маючи досвіду в цій справі. Офіціант з радістю допоможе правильно взяти палички будь-якому відвідувачу, який звернеться до нього з таким проханням, а в разі необхідності принесе вілку.Не прийнято стукати паличками по столу, а тим більше наколювати на них їжу. Суші беруть акуратно двома паличками і відразу відправляють в рот. Не можна трясти паличками, в яких знаходиться їжа, відправляти в рот порожні палички або облизувати їх. Все це вважається поганим тоном.Еслі палички необхідно відкласти, помістіть їх на спеціальну підставку. Поперек тарілки їх не кладуть і тим більше не встромляють в блюдо вертикально.