Як перевернути таблицю. Як перевернути лист в excel.

Якщо у вас з'явилася необхідність у вертикальному розміщенні створеної вами таблиці або горизонтальному розміщенні вертикальної таблиці, цю операцію можна виконати в кілька кроків за допомогою редактора електронних таблиць Microsoft Office Excel.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Відкрийте програму і завантажте створений вами документ (книгу Excel).
2
Виберіть необхідний лист книги. Виділіть комірки, що входять до таблицю , яку ви будете перевертати. Для виділення всієї таблиці, вам буде потрібно затиснути курсором ліву верхню комірку і, не віджимаючи кнопки миші, рухатися до нижньої правої комірці таблиці. Відпустіть ліву кнопку миші.
3
Створивши виділення таблиці, необхідно її скопіювати в буфер обміну. Це можна зробити наступним чином: - поєднання клавіш Ctrl + C; - поєднання клавіш Ctrl + Ins; - натисканням правою кнопкою миші на таблиці - пункт "Копіювати".
4
Натисніть правою кнопкою миші на комірці, де буде розташовуватися перевернута таблиця. З меню, що виберіть пункт "Спеціальна вставка".
5
У вікні "Спеціальна вставка" встановіть позначку навпроти пункту "Транспонувати". Натисніть кнопку "ОК" для підтвердження зміни таблиці.
6
У підсумку ви отримали перевернуту таблицю .
Зверніть увагу
Для повернення внесених змін, скористайтеся наступними способами: - поєднання клавіш Ctrl + Z; - натисніть меню «Правка» - виберіть «Скасувати останню дію».
Корисна порада
Перед виконанням цієї операції рекомендується змінити формат осередків всієї таблиці, т.к. при її повороті дані можуть спотворитися. Виділіть всю таблицю - натисніть правою кнопкою миші на виділенні - перейдіть на вкладку «Виділення» - розділ «Відображення» - поставте прапорець навпроти значення «Автоподбор ширини».
На відміну від текстових документів, таблиці частіше вимагають більше горизонтального простору, чим може надати друкована сторінка стандартного формату. Якщо немає можливості зменшити розмір використовуваного в таблиці шрифту або змінити формат аркуша, то вихід тільки в розвороті таблиці на 90 °.
Інструкція
1
На практиці поворот таблиці означає зміну орієнтації друкованого аркуша, на якому вона размешена з «книжкової» на «альбомну» (або з «портретної» на «ландшафтну»). Якщо робота відбувається в текстовому редакторі Word, то для доступу до відповідної налаштуванні вам треба розкрити в меню розділ «Розмітка сторінки». В нього поміщений пункт «Орієнтація», який потрібно клацнути і вибрати варіант з написом «Альбомна». У версіях Word до 2007 року шлях до такої функції пролягав через розділ меню «Файл» і його пункт «Параметри сторінки». Таким способом відкривалося вікно, де на вкладці «Поля» треба було вибрати пункт «Альбомна» у списку «Орієнтація».
2
Такий спосіб застосуємо у разі, коли треба розгорнути всі сторінки документа або він складається тільки з однієї сторінки з таблицею. Якщо ж таблиця розміщена на одному з аркушів багатосторінкового документа, і орієнтацію решту треба зберегти, то порядок дій потрібно змінити. Спочатку клацніть мишкою в будь-якому місці таблиці, щоб виділити цю сторінку, а потім відкрийте вікно настройки полів. В Word 2007 на тій же вкладці «Розмітка сторінки» для цього слід розкрити список «Поля» і вибрати пункт «Настроювані поля». В Word 2003 треба відкрити в меню розділ «Файл» і вибрати рядок "Параметри сторінки». Таким способом в обох версіях відкривається вікно установок, в якому треба на вкладці «Поля» вибрати «Альбомна» в секції «Орієнтація». В нижньому рядку цієї вкладки розміщений випадаючий список з написом «Застосувати», який містить два пункти: «Ко всему документу» і «До кінця документа». Виберіть рядок «До кінця документа».
3
Потім натисніть кнопку «OK», щоб повернутися в багатосторінковий документ. Перейшовши на наступний за таблицею лист, клацніть його мишкою і повторіть попередній крок з тією лише різницею, що тепер виберіть орієнтацію «Портретна».
4
Якщо для редагування таблиці ви використовуєте табличний редактор Excel, то для розвороту аркушів з таблицями в ньому треба проробити ці ж кроки - відмінності мінімальні.