Як у Компасі змінити формат. Як зменшити в компасі.

Програма «Компас-3D» є досить поширеним ПО для роботи з кресленнями. Змінити формат і оформлення будь-якого листа креслення в цій програмі ви зможете незалежно від того, яким способом він був створений.
Інструкція
1
Щоб налаштувати властивості першого листа креслення, перейдіть послідовно за пунктами меню «Сервис» -> «Параметри». Також можна вибрати команду «Параметри поточного креслення» з меню вікна документа. Відкрийте вкладку «Поточний креслення» з діалогу, що з'явився на екрані, і зробіть необхідні зміни за допомогою елементів управління з розділу «Параметри першого аркуша».
2
Викличте «Менеджер документа» і зробіть активним об'єкт «Листи». Клацніть лівою кнопкою миші по відповідній сторінці, параметри якого піддаються змінам, або рядку. У графі «Орієнтація» ви побачите значок, який показує поточну орієнтацію сторінки. Вона змінюється кліком по значку.
3
У графі «Формат» розташовується позначення поточного формату аркуша. Змінити його можна, розгорнувши список і вибравши те чи інше позначення. Щоб вибрати відмінні від передбачених стандартом розміри сторінки, викличте з контекстного меню команду «Формат» або натисніть кнопку з таким же ім'ям, розташовану на «Панелі інструментів». На екрані з'явиться діалог, де слід включити опцію «Користувацький». Введіть розміри листа, закрийте діалог. Задані значення сторін аркуша відобразяться в графі «Формат».
4
Щоб змінити кратність, у графі з відповідною назвою розгорніть список і виберіть потрібне значення. Врахуйте, що кратність неможливо задати, якщо розміри листа нестандартні.
5
Наступна графа - «Оформлення». Тут ви побачите найменування використовуваного оформлення листа з існуючого набору. Вибрати інше оформлення з бібліотеки можна, клікнувши по його найменуванню у відповідній графі і вказавши в діалозі потрібне вам.
6
Якщо вам необхідно оформлення з іншої (не поточною) бібліотеки, клікніть лівою кнопкою миші по найменуванню, розташованому в графі «Бібліотека оформлень» або по кнопці «Оформлення», що знаходиться на «Панелі інструментів». На екрані з'явиться діалог, де потрібно вибрати бібліотеку.
7
Якщо хочете переглянути результат зроблених вами змін без згортання діалогу, клікніть по кнопці «Застосувати». Закрити «Менеджер документа» зі збереженням виконаних змін і продовженням роботи можна, клікнувши по кнопці «Ок».
8
Якщо ви користуєтеся одними і тими ж оформленням і форматом для сторінок більшої частини креслень, постійно виконувати відповідні налаштування буде обтяжливо. У такому випадку виберіть послідовно «Сервіс» -> «Параметри» -> «Нові документи» -> «Графічний документ» -> «Параметри першого листа/нових листів». Тепер налаштуйте властивості для листів майбутніх креслень, вибираючи в лівій частині діалогу пункти «Оформлення» і «Формат».
Зверніть увагу
Менеджер документа - висвітиться віконце, там найперший стовпчик і буде формат. Клікнути по ньому, з'явиться меню і з нього вибрати.
Корисна порада
Взагалі-то, шаблони креслень є в Компасі. При створенні креслення ви обираєте його формат (А4, А3 і т.д.), потім ви також можете поміняти формат і орієнтацію аркуша (горизонтальна або вертикальна). Далі, на вкладці Поточний креслення виберіть Параметри першого аркуша -> Формат і вкажіть потрібний вам формат аркуша (А5, А4, А3, А2, А1 або А0) і його орієнтацію (горизонтальна або вертикальна).