Чим годувати кроликів.

Харчування кроликів має дві особливості. По-перше, їм потрібно давати багато жорсткої їжі, т.к. ці звірята відносяться до сімейства гризунів, вони повинні сточувати зуби. По-друге, вони їдять дуже багато, т.к. досить рухливі. І в їх клітці постійно має перебувати корм.
І декоративних, і звичайних кролів годують практично однаково. Різниця тільки в кількості корму. Якщо м'ясні породи можуть з'їсти за день трохи більше ста грамів комбікорму, то домашні вихованці обмежуються максимум половиною цієї ваги. Кролики їдять часто (до 80 разів за день), тому в годівниці завжди повинно бути свіже сіно. Саме воно становить основу їхнього раціону. У кроликів немає м'язів, які перістальтірующего, а сіно якраз є такою їжею, яка допомагає роботі кишечника. Тобто якщо кролики не будуть щодня їсти сіно, у них можуть початися проблеми з травною і видільної системами. Сіно має бути зеленого кольору, з великою кількістю листя. Воно повинно бути сухим, а не вологим. Навесні і влітку потрібно також давати свіжу траву і листя. Наприклад, кропиву, кульбаби, конюшину, подорожник, листя осики, горобини, липи. Але трава (свіжа і сушена) не повинна складати весь раціон звірів, особливо молодих, т.к. через це вони можуть зупинитися в розвитку. Кроликам також потрібно давати фрукти, овочі і коренеплоди: картопля, гарбуз, яблука, буряк, морква (в принципі, можна давати тільки їх очистки). Перед тим як дати вихованцеві їжу, ретельно її промийте і висушіть. Пил і земля можуть нанести шкоду травній системі гризунів. Також кроликам обов'язково потрібно давати концентровані корми: горох, овес, кукурудзу, сочевицю, висівки, комбікорм. Перед годуванням замочіть продукти на 10 хвилин у воді. Кілька разів на тиждень вихованцям можна давати молочні продукти: кисле молоко, молоко, обрат. Щоб тварина не боліло, додавайте в їжу вітаміни і мінеральні корми, а також сіль і крейда. Регулярно давайте кроликам молоду кору дерев: горобини, дуба, верби, липи. Саме ця їжа допоможе їм сточити зуби. Декоративним звірам також можна давати трохи спеціального корму. Перед його придбанням прочитайте на упаковці склад суміші. Якісний продукт повинен містити близько 20% неочищеного волокна, 15% білка і максимум 1% жиру.
Декоративні кролики - дуже милі і забавні домашні вихованці, які за останні роки стали досить поширеними в будинках російських любителів тварин. Помилково вважати, що їх раціон обмежується лише морквиною і капустою, так як спеціально для кроликів випускаються різноманітні корми. Так чим же можна годувати декоративних кроликів?

Основні правила. Чим годувати кроликів?

На жаль, купуючи даний вид домашніх вихованців, необхідно враховувати той факт, що генетично декоративні кролики більш розташовані до проблем з травленням, ніж їх родичі м'ясних порід. Вони можуть бути спровоковані межродственнимі схрещуваннями, спадковими хворобами і тим, що тварини все ж живуть в не зовсім природних условіях.Еслі господар дійсно піклується про свого вихованця, він повинен дуже чітко розуміти те, яка їжа дає кролику тільки енергію і калорії, яка забезпечує повноцінне харчування і здоров'я з необхідними вітамінами і мікроелементами і який корм потрібно давати молодим чи старим жівотним.Напрімер, маленькі кроленята не можуть відразу є «дорослу» їжу, спочатку харчуючись молоком матері, а тільки на четвертому тижні життя споживаючи сухі корми спеціально для молодняка, що включають в себе сіно, овочі та зелень.
Уже в цьому віці кроленят потрібно привчати до харчування два рази на день.
Важливо пам'ятати й те, що лише деякі кролики з'їдають всю їжу разом. Тому, якщо корм не зіпсований, його можна залишити на той випадок, якщо тварина повернеться до миски. Також найкраще купувати саме спеціалізовані корми («мікси» інгредієнтів) в запечатаних упаковках, а не на вагу (не стосується овочів, зелені, круп або комбікормів, які звичайно продаються лише в розсипчастому вигляді).

«Кролячі» продукти

Сіно - відмінний вид корму для кроликів, які є, в принципі, нічними тваринами і люблять «похрумкать» сіном в темний час доби. До того ж воно не калорійно, велике за обсягом (кролик не з'їсть все разом). Причому деякі заводчики декоративних кролів відзначають і той факт, що їх вихованці воліють сіно всім іншим продуктам, ігноруючи навіть свіжі овощі.Зелень кроленята можуть перетравлювати лише на 20-30 день життя, беручи приклад з матері. Починати прикорм цим продуктом необхідно поступово, а не одразу, так як у багатьох видах зелені знаходяться ефірні масла, до яких шлунок звикає досить повільно. Норма споживання така: приблизно 150-180 грамів зелені для декоративних тварин і 200-220 грамів для висловухих різновидів і так званих кроліков- «баранчиків». Особливо великим представникам цього виду тварин обсяг споживання можна доводити і до 500 грамів на добу. Для годування підходять наступні види зелені - кульбаби, кропива, подорожник, лопухи, кріп, зелений салат, лугові трави та інші.
Чим не можна годувати декоративних кроликів? Ні в якому разі не варто включати в раціон цих тварин свіжий хліб (сухарі, навпаки, давати можна), кислі види фруктів (наприклад, яблука певних сортів), пшеницю і огірки.
Коренеплоди, овочі і фрукти також підходять, як продукт харчування декоративних кроликів. Правила впровадження їх в раціон аналогічні тим, що прийняті для зелені. Найбільше кролики люблять моркву, буряк, редис, редьку, капуста, шпинат, селера і топінамбур.