Як відокремити жовток. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

З яєць готують як самостійні страви, так і начинки, соуси. Нерідко доводиться розділяти білок і жовток . Наприклад, при приготуванні суфле і мусів використовуються тільки білки.
Вам знадобиться
    • Яйця
    • зігріті до кімнатної температури;
    • Дві миски;
    • Столовий ніж без зазубрин.
Інструкція
1
Візьміть яйця, зігріті до кімнатної температури, дві миски і столовий ніж без зазубрин. Тримаючи яйце над мискою, акуратно розбийте шкаралупу ножем, зробивши невелику тріщину. Візьміться пальцями за краї вийшла тріщини і бережно розламати шкаралупу на дві половинки, не виливаючи вміст в миску.
2
переливати жовток з однієї половинки шкаралупи в іншу. Білок поступово зісковзне зі шкаралупи в миску. Жовтки виливайте в іншу миску. Постарайтеся, щоб жовтки не змішаний з білками, інакше білки будуть погано збивати.
Зверніть увагу
Яйця слід зберігати в прохолодному, сухому, затемненому місці - наприклад, в холодильнику. Перевірте цілісність шкаралупи. При наявності тріщин яйце псується значно швидше і може стати причиною псування інших яіц.Прі зберіганні уникайте перепадів температури, т.к. це погано відбивається на свіжості продукту. Чи не кладіть яйця поруч з їжею, що має різкий, гострий запах.Яйца із забрудненою шкаралупою гірше зберігаються, тому промивайте їх холодною водою і ретельно витирайте перед тим як покласти в холодильник.
Корисна порада
У дієтичному і дитячому харчуванні слід віддати перевагу дієтичним яйцам.В середньому яйце важить 40 г. 56% цієї маси складає білок, 32% - жовток, 12% - шкаралупа. Кольоровий штемпелек на шкаралупі з зазначенням числа і місяця позначає, що це або добірні, тобто весящие мінімум 54 г, або звичайні (не менше 40 г) дієтичні яйця, знесені не більше п'яти днів назад.Столовие яйця бувають трьох видів. Свіжі - зберігаються до 30 діб з того моменту, як знесені. Холодільніковие - зберігаються більше 30 діб на холодильнику. Вапнованих - зберігалися у вапняному растворе.Все курячі яйця (дієтичні і столові) діляться на 1-у і 2-у категорії. Яйця другої категорії важать менше і трохи нижче за якістю, але так само є цілком якісним і свіжим продуктом.